Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.04.2017, 00:17   #2
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,260
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 22 godz 19 min 35 s
Domyślnie

Przy 2 latach powinieneś mieć 24 raty + wykup ale to już interpretacja urzędów skarbowych. Leasing powinien (operacyjny oczywiście) trwać 40% normatywnego czasu amortyzacji czyli 24 miesiące. A niektóre urzędy uważają, że wykup to nie rata i się czepiają. Dlatego tez niektóre leasingi nie robią 23 miesięcy + wykup, tylko 24 +wykup. Taki zabieg 23+ wykup powoduje obniżenie leciutko sumę opłat i tu się staje atrakcyjniejszy od konkurencji.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz do raty dodanych innych usług: np GAP czyli ubezpieczenie straty finansowej. Nie jest ona doliczana do sumy opłat, a płacić trzeba ( oczywiście zabezpiecza stratę ale kosztuje).
Czy można gdzieś taniej ? Zakładam, że za Afrykę płacisz około 55000 zł brutto - to pomiędzy EFL, a Getinem masz różnicy 231 zł brutto na 2 latach. Oczywiście odliczysz vat (50 lub 100%) i dochodowy. Sprawdź Tabelę opłat w OWL - Getin powinien mieć ryczałt, EFL tradycyjną tabelę. Koszt rejestracji itp. Składki ubezpieczeń mega tanie - pytanie czy są prawdziwe - mogą być liczone na potrzeby symulacji na samochodzie nie na motocyklu.
Oferty, tak z pamięci to norma na rynku - nie sprawdzę teraz bo w nocy kalkulator mi nie działa. Rano mogę zobaczyć
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem