Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.03.2017, 15:02   #48
tomajkAT
 
tomajkAT's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rudnica
Posty: 179
Motocykl: SD04
Przebieg: 30k 25k
tomajkAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 28 min 19 s
Domyślnie

Obecnie mam dom (4 już) wybudowany w 2003r. Bloczek keramzytowy do tego izolacja 10cm styropianu. Zapotrzebowanie na energię max 20W/2. W najgorszy mróz (PC) piec pokazywał moc średnią dobową na poziomie 10kW. Rozpoczęcie budowy 4kwietnia, wprowadziliśmy się 12listopada tego samego roku, dom nie mały 528m2 netto więc gadanie o tym że tradycyjna budowa musi długo trwać to jakieś mity. Miałem też szkieletowy, owszem ciepło, ale jak się zwierzęta dobiorą do chaty to tylko szybko sprzedawać. Węgiel, ekogroszek, pellet, LPG, gaz ziemny, pompa ciepła (powietrze-woda, woda-woda) wszystko to przerobiłem już, najlepiej sprawdza się PC-studnia-studnia albo kolektor z bezpośrednim odparowaniem. Jeśli będę budował jeszcze, a będę domek emerytów hehe. to tylko beton przemysłowy z rdzeniem, płyta fundamentowa i płaski zielony dach. Garaż- podziwiam ludzi którzy wydają kasę na budowę domu i osobnego garażu by zimą czy w okresie kiepskiej pogody zapierdzielać z domu bo się zostawiło telefon albo okulary w samochodzie. Kiedyś to było gadanie, że będzie śmierdzieć paliwem czy spalinami w domu, a od czego wentylacja? no i chyba nie jeździmy już syrenami czy trabantami. Wszyscy się zachwycają, że gdzieś tam u kogoś na odludziu, cisza, spokój, piękne widoki dookoła. Później i tak górę bierze bliskość sklepu, baru, szkoły więc każdemu jak się podoba. Najważniejsze by szybko i sprawnie szła budowa to PORZĄDNY projekt i trzymać się go w 100% jak nie będzie zmian, przeróbek, poprawek to budowa jest przyjemnością. Tak więc PROJEKT i dobry inspektor nadzoru inwestorskiego (ale nie taki co tam raz na miesiąc luknie, tylko ma siedzieć na budowie) to podstawa.
tomajkAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem