Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.03.2017, 11:13   #33
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,260
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 23 godz 45 min 51 s
Domyślnie

Ja też jestem w trakcie budowy- obecnie mam SSZ.
Zdecydowałem się na tradycyjny system bo znany wykonawcom, łatwiej naprawic błedy oraz łatwiej (chyba) sprzeda ew. taki dom niż nowinki których potencjalny nabywca może się bac (na razie nie myśle o sprzedaży ale kto wie co czas przyniesie)
Ściany z Porothermu 24cm+20cm styropianu, na podłogach na dole 15cm styro (w garazu 10cm).
Waham sie czy robic rekuperację ale obawiam się że grawitacja przy tak szczelnym domu nie wyrobi i bede miał wilgoć i grzyby.
Ogrzewanie gaz ziemny+kominek (prawdopodobnie z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła lub masą akumulacyjna- jeszcze się waham).
Dlaczego Gaz Ziemny ? Bo mam taki przy działce a poza tym w MPZP jest że może byc tylko gaz lub olej opałowy- zadnych eko materiałów typu pelet lub ekogroszek bo to jest u mnie zakazane.

Badania gruntu robiłem a jakże (3 odwierty miedzy 4,5 a 5,5m w głab) bo taki był wymóg MPZP u mnie mimo że nie planowałem piwnicy (jest wysoki poziom wód gruntowych i kazdy to wiew okolicy) a budowniczowie nawet na nie nie spojrzeli...
Poza tym badania gruntu były robione w lipcu- woda była na 2,5m- obecnie mam marzec i w studni (mam takową z kręgów) lustro wody jest 0,5m od powierzchni.
Beton na fundamenty dawałem z dodatkiem wodoszczelnym.

Wjazd mam od poludnia- niedogodnościa tej strony świata jest b.mała ilość gotowych projektów no i to że dobrze nasłoneczniona cześć odchodzi na garaż (mam go w bryle budynku- 35m2+ 7m2 schowek na moto )

P.S. szukam obecnie ekipy dekarzy do pokrycia dachówka ceramiczna- ktoś, coś
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem