Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.02.2017, 20:02   #35
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 1 godz 52 min 32 s
Domyślnie

Spotkanie spotkaniem i po spotkaniu.
Niestety frekwencja nie była liczna. Na spotkaniu pojawiły się osoby:
1. Przemo
2. Majonez
3. Mamut - Forum Transalp
4. danielmag2 - Forum Transalp

W każdym bądź razie w tej grupie też miło się gawędziło i ogólnie miło było poznać nieznanych, którzy są już znani.

W zasadzie to rozmawialiśmy o drobnych kwestiach technicznych, trochę o trasie, noclegach oraz dotyczących zabrania gratów dodatkowych, i ustaliliśmy że niepotrzebne jest zabieranie takich samych rzeczy.

Dlatego żeby się nie dublować deklaruję się że wezmę:
Pompkę elektryczną i nożną, kołki do łatania opon (oby się nie przydały), jakiś szuwaks do łatania opon, olej 15W50
Dodatkowo Majonez weźmie pompkę elektryczną, klucze.
W związku z powyższym jak ktoś chce (ktoś się zdeklaruje) to niech weźmie jeszcze olej w razie czego i klucze.

Grupa jadąca na Transalpach i Africach dodatkowo z uwagi na to że mają opony dętkowe to maiłoby było aby ktoś się zdeklarował na wzięcie łyżek do ściągnięcia opon, łatek do opon no i jakiś olej bo mają mokre sprzęgło.

Ustaliliśmy że najlepiej byłoby przekraczać przejście u dołu (Biała Podlaska – Brześć) a wracać górą przez Białystok - Kuźnica.
Z uwagi że pewnie część będzie chciała spotkać się na przejściu ustaliliśmy że pierwszy nocleg wypada zaraz za granicą (do wyboru okolica) a stamtąd po małej integracji ruszamy dalej.

Dostałem też info że będziemy musieli dokonać rejestracji (tak niestety jest na wschodzie) bo na powrocie upierdliwy celnik może nałożyć karę., dlatego na pewno jeden nocleg będzie w hotelu ale nie jakimś wypaśnym tylko budżetowym ale takim który załatwi tą rejestrację.

Wizy - Tak jak Igor powiedział przesłał odpowiednie dane, które roześlę. Z uwagi na liczną grupę wnioski wizowe chce składać 1-2 kwietnia aby mieć w razie czego alternatywę jak nie wydadzą wiz na dane Igora (wtedy atakujemy z wizami na podstawie Voucherów). Jak ktoś chce może przekazać mi wypełnione papiery i paszport a ja dostarczę to do Ambasady i odbiorę.
Dowiem się jeszcze dokładnie jak wygląda opłata konsularna czy można ją zrobić kiedy się chce czy koniecznie w dniu składania wniosku. Jeżeli kiedy się chce to osoby które chcą przekazać mi dokumenty dołączą również potwierdzenie przelewu.
Natomiast jeśli opłata musi być w dniu składania wniosku to trzeba będzie coś pomyśleć.

Trasa - Zakupiłem dziś mapę papierową na której fajnie widać drogi białe te najlepsze. Trasa dziś nie została ustalona, czyli dalej opieramy się na tym co wstawione w linkach. Postaram się tą drogę z linków nanieść na mapę papierową po białych drogach i pstryknąć jakieś zdjęcie.
Niestety ale na dzień dzisiejszy nie mam pomysłu jak modyfikować trasę bez waszej pomocy, konkretnych uwag, zaangażowania tak aby wszyscy byli zadowoleni.

Ubezpieczenie -€“ każdy robi we własnym zakresie uwzględniając ubezpieczycieli honorowanych na Białorusi oraz minimalne kwoty jakie musza być na ubezpieczeniu.

Zielona karta - każdy musi ją mieć.

Wydatki -€“ ciężko powiedzieć ile kto ma wziąć kasy. Dlatego każdy bierze ile chce, nie musi wszystkiego wydawać ale jest tak że jeden je np. zupę a drugi je kanapkę dlatego ciężko tu cokolwiek mówić.

Dodatkowo jeśli potrzebujecie jeszcze jakiegoś spotkania to rzućcie termin ja się dostosuje.
Jeżeli o czymś zapomniałem to prośba osób które były o dopisanie ustaleń a ja je przerzucę na te fora na których ktoś np. piszący nie jest.

Ps. danielmag2 chyba dobrze zapamiętałem piękna fura - ochy i achy.

Lista końcowa:
1. Przemo
2. Jasiek+1
3. Majonez + 1 Duża
4. kajttek + 1
5. Pete17 - Forum Trasalp
6. tomek1989 - Forum Transalp
7. Ksander - Forum Transalp
8. Mamut - Forum Transalp
9. mazurrd07 - Forum Africa Twin
10. RobRoj - Forum BMW
11. Dusza - Forum BMW
12. danielmag2 â€- Forum Transalp
13. Hetman - Forum Africa Twin
14. Hiszpan +1 - Forum BMW

Ps. Popracowałem dziś nad Wnioskiem wizowym. Porobiłem Print Scrn - roześlę lada dzień wszystkim aby każdy miał wpisane to samo.
Przed wypełnianiem wniosku trzeba wykupić ubezpieczenie bo pewne dane trzeba przenieść do wniosku wizowego. Wniosek wypełnia się ze strony ambasady w formie elektronicznej i trzeba go od razu drukować.

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 13.02.2017 o 20:48
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem