Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.09.2016, 10:57   #18
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 598
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 7 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Dla mnie kilku czy kilkunastu sekundowe ujęcia wcale nie są kluczem do ciekawego filmiku. Ciekawa relacja to taka z której mogę się czegoś dowiedzieć, poczuć klimat wyjazdu oraz wyciągnąć wartość dodaną w postaci zamieszczonych tam informacji pomocnych w planowaniu podobnego wyjazdu.

Osobiście bardzo mi się podobają relacje @Piasta, które są wieloodcinkowe i okraszone ciekawym komentarzem autora. Mimo, że filmy są długie i nie ma w nich "fajerwerków" to ogląda się je bardzo przyjemnie. A przede wszystkim, wiem sporo o planowaniu, przygotowaniach, drodze, noclegach, problemach etc. Innymi słowy mam dodatkowe informacje oprócz samego obrazu, które mogę wykorzystać we własnych planach. To bardzo pomocne.

Taki film z krótkich ujęć to dzieło zajawkowe jako "trailer" jak najbardziej może być ale nie jako przekaz relacji z danej wyprawy bo wychodzi z tego film drogi, który może jest efektowny ale nic nie mówi o danej wyprawie.
Doskonały przykład jest w filmiku, który umieścił @Neo https://youtu.be/85VErvTqgWc

Zlepek fajnie sklejonych ujęć ale nie mówiący kompletnie nic oprócz tego że krajobrazy fajne i z pewnością trip był zajebisty. Nie wiem co, kto, gdzie, etc. Fajnie to wygląda ale takie filmy ja przynajmniej po prostu przewijam bo w tej produkcji nie ma kompletnie żadnych użytecznych informacji.

Jaki rodzaj filmu jest zależny od grupy docelowej. Jak ktoś ma zajawkę podróżnicza to szuka cennych informacji i jest w stanie skupić uwagę na dłuższy czas, jednak jeżeli chcesz zainteresować szeroką publiczność: ciotkę, wujka, sąsiadkę znajomych na FB to lepiej się sprawdzi szybki trailer.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem