Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.04.2016, 10:57   #5
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,259
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 21 godz 38 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radekw Zobacz post
Filmik fajny, ale chłopaki jechali na lżejszych motocyklach, bez bagaży, na odpowiednich oponach i pewnie są już doświadczeni. Moje szutrowe doświadczenie to jeden przejazd przez jedną dolinę w Durmitorze harleyem i dwudniowe szkolenie na BMW F800GS na hałdzie w Przezchlebiu w Akademii Enduro. Będę obładowany, bo to całomiesięczna wycieczka i będę miał fabryczne opony. Dlatego celuję głównie w jednak wyasfaltowane przełęcze, a wspomniana Col de Tende znajduje się w moim przewodniku po przełęczach, więc zakładam, że da radę ją przejechać średnioogarnięty motocyklista, no ale zobaczymy na miejscu, bo jak pisze lu2kasz, może się okazać, że będzie zamknięta.
EDIT: bo, na przykład, stara wojskowa droga, cała szutrowa, i to pewnie o niej też mówi luk2asz, jest tylko w tym przewodniku wspomniana z zastrzeżeniem, że to tylko dla uberdoświadczonych i nieulękłych motocyklistów na enduro i żeby się tam nie pchać :P
Nie uważam się za uberdoświadczownego motocykliste :-) ale generalnie wszystkie drogi szutrowe w Alpach (legalne) można przejechać z pełnym ekwipunkiem. Ja większość z nich przejechałem z trzema kuframi na oponach typu Sirac. Liguryjska droga graniczna jest teraz jak pupa niemowlaka. W 2012 roku był to mały hardcore i jak w 2014 byłem z chłopakami to ich nastraszyłem, a okazało się że to autostrada. Dzisiaj pozwalają na przejazd 140 moto i quad i 80 samochodów bodajże i kilkanaście euro trzeba zostawić. Przeglądnij sobie kilka filmów /www.youtube.com/user/luk2asz , a jak masz jakieś wątpliwości to pytaj. Uwierz mi, w Alpach jest bardzo dużo dróg, które wyglądają ja ze wschodu :-)
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem