Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.03.2015, 09:43   #42
Cynciu
 
Cynciu's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 636
Motocykl: PD06 prawie Africa
Przebieg: 68000
Cynciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 10 godz 42 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rebel Zobacz post
Skoro to już koniec to dzięki za opowiastkę i offtopuje...wspomniany soft bazuje na mapach OSM. Ściągasz i ładujesz te mapki do navi, następnie pracujesz na mapie papierowej zaznaczając wszystkie punkty przejazdu i te same punkty wklepujesz do OSM? Popraw mnie jak się mylę bo wstyd się przyznać ale nadal jestem trochę zielony w tym temacie. Jedyne trasy jakie układałem to mapa Targeo a następnie wrzucenie tego do AM.
Mówimy o dwóch rzeczach ale obie są do wykonania.

1 ściągając program instalujesz dwie wersje-programy:
a- wersja na komputer - laptop
b- wersja na kartę lub urzączenie z windows CE lub windows mobile (navigacja).
Możesz sobie wyznaczać trasy na laptopie, zapisać i odtworzyć trasę w urządzeniu. (Chyba o tym piszesz). Trasy prowadzisz tylko po drogach - ścieżkach (jak targeo).

2 Ja pisałem o czymś innym. W drodze plan się zmienia, więc korzystanie z traków ustawianych w domu jest psu na budę.
W tekście chodziło mi o to, że żadko (tylko na przelotówkach) pozwalam nawigacji samej wyznaczać trasę. Jeżeli chcę aby mnie prowadziła tak jak ja chcę. Układam sobie trasę wg papierowej mapy, a później zaznaczam na nawigacji ręcznie trasę punkt po puncie. Dzięki temu jadę po trasie którą ja zaplanowałem a nie po trasie sugerowanej przez urządzenie.

Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe.
Navigator ma dużo minusów. Graficznie słaby, by zobaczyć polne dróżki trzeba dać duże zbliżenie (czego nie lubię) i kilka mniejszych wad.
Jednak darmowe i uaktualniane stale mapy na cały świat, za darmo, przemawiają na korzyść tego ustrojstwa.
__________________
Wlóczęga:
człowiek, który nazwałby się turystą, gdyby miał pieniądze..

[ Julian Tuwim ]
Cynciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem