Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.01.2015, 19:36   #3
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Może bez ścisłego związku z pytaniem, ale zobacz tu: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22056

Motocykle porównywalne, jeśli idzie o własności turystyczne. Waga podobna, ładowność i zawieszenie też,
zasięg i spalanie ewidentnie na korzyść Yamahy, ok. 4l/100km, w terenie nigdy nie przekroczyła 5-ciu (Afra 6.5-7).

W lekkim offiku prowadzą się spokojnie i porówywalnie, w cięższym (błoto, kamienie) w obu daje znac
o sobie spora masa i b. dużo zalezy od opon i kierownika. Wydaje się, że na AT łatwiej zerwać przyczepność,
z powodu wielu Nm dostępnych z dołu (w XT dopiero od ok. 4 tys.obr./min., trzeba ją kręcić, ale na spalanie to nie wpływa).
Zawiecha w obu gumowa i bezwładna, trzeba się do niej przyzwyczaić (porównuję do pomarańczy).

Wygoda seryjnej kanapy w XT660z dużo wyższa (ale jest sporo opatentowanych modyfikacji, do wyboru).

Serwis XT660z praktycznie żaden. Olej co 10 tys.., zawory co 20 tys. Afry nigdy osobiście nie serwisowałem, więc nie piszę.

Może napisz jeszcze do PiotrAsa, jechał Afrą (wraz ze mną na Tenerce) przez tydzień, z pewnością ma swoje spojrzenie na to porównanie.

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Czołem Brać!

Czy są obecni użytkownicy XT660Z, którzy mieli styczność również z Afryką albo odwrotnie? Chodzi mi o bardziej zaawansowane porównanie tych motocykli niż "ta jest ładna a ta jest ładniejsza". Czyli czysto praktyczne podejście: ergonomia, waga na twardym i na miękkim, prowadzenie, serwis, porównanie motorów tych sprzętów itp.
Szukałem po forum tego typu informacji ale ciężko z tym. Jest temat z Super Tenerą ale tutaj chciałbym się dowiedzieć czegoś o nowej konstrukcji z singlem.
Testy XT czytałem ale chciałbym zestawić tylko te dwie maszyny.
Na wiosnę chcę polatać trochę małą Tenerą na jeździe testowej ale do tego czasu może któryś z Was ma już doświadczenia z XRV i XT?

Pozdro pozdro!

PS. Tak, Afryka Królową jest i będzie. Ale może jakąś Księżniczkę bym na pare chwil wyrwał na wiosnę
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem