Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.01.2009, 13:07   #7
pborus
 
pborus's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 49
Motocykl: RD07a
pborus jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 18 min 19 s
Domyślnie

Dziękuje bardzo Panowie. Poczytałem to forum polecone przez ltd454 , obdzwoniłem dzisiaj większość biur pośredniczących w załatwianiu w/w wizy w Warszawie i usłyszałem kilka różnych wersji:

* w dwóch biurach powiedziano mi, że teraz jest za wcześnie żeby załatwiać taką wize (planuje ruszyć 1 lipca), żeby zgłosić się w połowie kwietnia najwcześniej (potrzebuje załatwić jeszcze kilka innych wiz i muszę ustalić harmonogram całego procesu, więc to ważna dla mnie informacja)
* w jednym z biur usłyszałem, że jeśli jest to moja pierwsza wiza do Rosji konsul nie przyzna mi dwukrotnego prawa przekroczenia granicy tylko jednokrotne (nie miałem wcześniej wizy rosyjskiej)
* w innym powiedziano mi, że konsul przyzna mi taką wizę ale wyłącznie na okres 30 dni (dostałem informacje że oficjalnie obowiązują na 30 dni, a roczne na 180)
* wreszcie obowiązek meldunkowy: jedna firma mówi, że go nie ma; inne twierdzą, że mogę dokonać go na własną rękę np w hotelu (tutaj mam trochę obawy: jeśli zaproszenie wystawione jest przez firmę np. z Moskwy, która powinna dokonać mojej rejestracji; a ja na końcu podróży znajde się np we Władywostoku to może to byc problem...)

Podsumowując to ciężka sprawa z tą wizą. Nikt nic nie gwarantuje, choć jedne biura biorą kasę z góry i nie zwracają jeśli się nie uda, inne zwracają różny procent ceny finalnej. W jednym tylko płaci się po uzyskaniu wizy dopiero.
pborus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem