Wątek: Islandia 2014
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.08.2014, 18:44   #9
kris74
 
kris74's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Zabrze/Kopervik
Posty: 62
Motocykl: ktm 640 adv
kris74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 40 min 4 s
Domyślnie

Nie jestem dobry a juz tym bardziej doswiadczonym w kwestji pisania relacji z wypraw ale sprobuje cos tu nabazgrac w temacie naszego wypadu na Islandie.

Moze zacznijmy od poczatku. Pomysl na Islandie urodzil sie... sam nie wiem kiedy ale napewno dawno temu. Na powaznie podeszlismy do tematu jesienia ubieglego roku a do realnych przygotowan zima.
Najpierw podjety byl temat dostania sie na ten przepiekny Koniec swiata i skrzykniecia ekipy, tak wiec puscilismy cynk komu trzeba i mimo duzego zainteresowania finalnie zostala nas cala trojca; ja czyli Kris , Aleksander i jako trzeci Szuwar (sami nowicjusze).
Najwiekszym kosztem jest dostac sie na Islandie, bilety na prom zamowilismy u polskiego posrednika tj. http://promy.pl/ mozna tez bezposrednio http://www.smyrilline.com/ ale roznicy w cennie nie bylo . Dla zainteresowanych a takowi sa, cana za 3 osoby 3 motocykle z najtansza opcja spania i jednym posilkiem (obiad) dziennie i w obie strony wyniosla nie cale 11000 zl.(bolalo bardzo)
Tak wiem , tanio nie jest a na dodatek prom plynie 48 godzin i dochodza koszty ewntualnych atrakcji na promie np. sklep tax free z pysznym browarem rodem z wysp owczych i podobnymi dobrodziejstwami.
Uwaga; prom nie zapewnia poscieli (przynajmniej w tej opcji) a dostep do motorow gdzie byly spiwory podczas podrozy promu mocno ograniczony, o maly wlos spalibysmy przykryci recznikami

Jak juz byla skrzyknieta ekipa a bilety zabukowane odwrotu nie bylo :shock: , pozostalo przygotowac motory, sprzet i siebie ; do Larka wgralismy Igo primo2 , nabylismy laminowana mape Islandii a motury ubralismy w TKC80, Aleksander zamowil wyprawowe koszulki dla calej trojcy a ze dwoch z nas mieszka w Norwegi a trzeci w Londynie musielismy sobie wykupic ekstra przeprawy promowe czy to z Norwegii czy z Angli i miejscem zbiorki byl port w Danii (Hirtshals) skad odchodzi prom na Islandie.
CDN

Ostatnio edytowane przez kris74 : 08.09.2014 o 01:03
kris74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem