Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11.08.2014, 22:35   #1
pekos1988
 
pekos1988's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Kobyla Wola
Posty: 61
Motocykl: RD07
Przebieg: 75000
pekos1988 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 2 godz 22 min 13 s
Domyślnie Dziwne rzeczy AKUMULATOR

Witam, spotkała mnie dziwna rzecz przy wymianie oleum,otóż przyjechałem na kołach do pewnego mechanika afryczka,zechciałem wymiany oleju,(zaznaczam przyjechałem królowa do warsztatu)zostawiłem motocykl na 2 dni,przy odbiorze motocykla gość mi mówi że olej wymieniony i filtr,tylko że akumulator jest do wymiany bo nie daje oznak zycia, podłaczajac do niego zarówke 5w nie chce sie swiecić,a moto 2 dni temu normalnie od strzała paliło,akumulator miałem max 2 lata w niej...pytanie co waszym zdaniem sie stalo?mechanik mówi że do akumulatora sie nie dotykał,a aku do wymiany po wizycie u mechanika.musiałem nowy kupic, dziwna rzecza jest ze po 2 dniach wyparował elektrolit(odkryłem aku,brak jakiejkolwiek cieczy)który sam nalewalem max 2 lata temu.czy normalna rzecza jest wyparowanie elektrolitu w ciagu 2 dni z działającego aku?dla mnie troche dziwne...
aku mam nowe,ale po otworzeniu starego i nalaniu najzwylejszej wody demineralizowanej bez ładowania aku, po 0k 6h aku trzymało w granicach 12.6v. podpinając żarówke 55w świeciła sie.wytłumaczyłem może i nie jasno ale elektrykiem nie jestem.
pekos1988 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem