Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.06.2014, 13:49   #34
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Tera o gazie: gaz wożę ze sobą zawsze, bo jeżdże sam i niestety muszę go mieć przede wszystkim przed dzikimi i zdziczałymi zwierzakami. Nie warto kupować byle czego tylko coś z górnej półki - ja mam gaz FOXa, który jest stosowany przez większosć służb na świecie - jest skuteczny po prostu. Zdarzyło mi się ze 2 razy że przy sprawdzaniu dokumentów na czekpointach mundurowy zagadał że nie wolno, ale bez przekonania. W takich wypadkach mówię że to przeciw zwierzakom i że śpię w namiocie - to wystarczało. Mam również na wypadek afery jakiś gadżet np scyzoryk, który takie kwestie załatwia. Na granicach mam go przy sobie, podobnie jak nóż myśliwski z którym podróżuję, musieli by zrobić mi kontrolę osobistą, żeby to znaleźć. Jeśli się nie podskakuje to się raczej nie zdarza (kiedyś w Nigrze, bo chcieli zobaczyć co biały ma w kieszeniach). Oczywiście zdzieram nalepkę z opakowania. Na temat użytkowania gazu trzeba trochę poczytać i wypróbować jego działanie (najlepiej na teściowej) i raczej być pewnym że nie spanikujemy. To rzecz bardzo skuteczna, ale jak każda broń musi być właściwie obsłużona. Nie wyobrażam sobie spania gdzieś tam w czarnej dupie bez noża i gazu pod ręką. Warto na ten temat poczytać!
Lupus na lotniskach też to masz wsio ze sobą ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem