Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.05.2014, 10:43   #1
kuba_astr
 
kuba_astr's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: Poznań
Posty: 65
Motocykl: RD03
Przebieg: dużo
Galeria: Zdjęcia
kuba_astr jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 9 godz 50 min 23 s
Domyślnie Africa Twin 650 - kuba_astr

W końcu udało mi się pozbierać trochę materiałów do nowego wątku!

Zawsze marzyłem o własnej Afryce, na piękną wuchuchaną RD07a mnie nie stać zważywszy że mam jeszcze KTMa , dlatego z pomocą kolegów z tego i innych for udało mi się kupić RD03 od Patiomkina (dzięki Patiomkin!). Plan jest taki: by dłubać, przerabiać, modyfikować i zmieniać co się da, byleby dużo eksperymentować a co z tego będzie to się zobaczy... Może dla niektórych kierowników AT moja praca będzie wydawać się.bluźnierstwem (poniekąd tak jest), ale ta budowa ma zadanie dać budującemu przede wszystkim dużo zabawy...

Po pierwsze: zaskoczyła mnie potwornie kultura pracy silnika, jak równo pracuje i jak wcale nie ma w środku gwoździ... elastycznie reaguje na gaz, wygoda i banan wciaż na 120%
Po drugie: jest bardzo słaba, ale przez to nagrzewa się powoli, nie przegrzewa się wcale, co testowałem na równi z KTM 690Enduro...
Po trzecie: Patiomkin zamontował parę fajnych modów: pompa paliwa z wbudowanym sterowaniem, WP amortyzator na ogonie, lampy i stelaż pod Boano...

Tak to wyglądało po przywiezieniu:




udało się dorwać Mivva w stanie nowym na aledrogo:




Po naradzie z Motormaniakiem zdecydowałem się na zawias od Husqvarny - pasuje plug and play tylko łożyska 25/47 i wszystko pracuje idealnie:


Zabawa z elektryką pod acewell, najbardziej porąbana bo schematy oryginalne nieczytelne, i specjalnie kupiłem org zegary od rd03 by zidentyfikować przewody...


Zamówiona nowa owiewka od kolegi z forum, przycięta i założona dla testów:


Migacze z KTMa, tan odpadły po 300km w terenie :P


Przedni błotnik Plastbike, musiałem dorobić tuleje które zostały rozcięte i zrobione otwory pod błotnik:


Po testach ok 150-200km wszystko się trzyma kupy :P oprócz tylnych plastików. Z tym mam temat, chciałbym przeszczepić cały ogon od RD07 z małą lampą itp, czy to duży temat? robił to ktoś? Dlatego plastiki są zdjęte i nie będą malowane...


Miejsce na iPhone, Garmin 62s, tymczasowo przeszczepiony oryginalny czujnik temperatury, później wjedzie w kokpit:


Czarna mamba, zbiornik będzie lakierowany i klepany w przyszłym tygodniu:






Działam dalej.....
__________________

KTM 690 Enduro R + RD03 AfricaTwin

Ostatnio edytowane przez kuba_astr : 09.05.2014 o 10:46
kuba_astr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem