Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.03.2014, 13:17   #13
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Ja jechałam z PL do Indii na motocyklu w 2009. Trasa nieco inną niż ta, którą proponujesz. Coś tu kiedyś zaczęłam pisać z tego wyjazdu, ale nigdy nie skończyłam (wątek "Sześć miesięcy w siodle, czy jakos tak - nie pamiętam już, stronka z wyprawy niestety już nie działa, a było tam sporo konkretnych informacji). W każdym razie po Iranie był Turkmenistan, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Chiny (Xinijang i Tybet) i stamtąd do Nepalu i Indii (koniec w Kalkucie). Trasa dłuższa, ale według mnie znacznie ciekawsza, i z biegiem lat coraz bardziej do ogarnięcia papierowo (wtedy z Chinami był problem, ale się dało). Z Pakistanem probelmy wizowe pojawiają się regularnie i zamiast słabnąć, to ostatnimi czasy raczej wzrastają - tak jak tu napisano. Wszystko zależy ile masz na wszystko czasu, dokąd chcesz dotrzeć w tych Indiach i co dalej, a przede wszystkim co jest dla Ciebie najważniejsze w tej podróży. Według mnie warto pojechać nie najkrótszą trasą i pomeczyć się trochę z papierami (czyli z Chinami i Turkmenistanem), choć Pakistan też jest super ciekawy (z tego co czytałam i słyszałam - bo tego jeszcze na własnej skórze nie sprawdziłam). Jak potrzebujesz jakiś informacji, pisz na Priv.

Pozdr
Ola
__________________
Ola
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem