Wątek: Azja 2013
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.11.2013, 22:39   #36
zielony


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wierzowice Małe
Posty: 112
Motocykl: RD07a
Przebieg: trylion
zielony jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 37 min 26 s
Domyślnie

Ano coś trza napisać .

Zacznę z innej beczki dla wprowadzenia i objaśnienia.
Zamysł wyprawy do Azji zakiełkował w mej głowie jakieś 5 lata temu pod wpływem niejakiego ,,Paczka" po powrocie z pierwszej wyprawy na Krym. Rzucił on wówczas pomysł wyprawy do Kazachstanu - ziarno zostało zasiane. W międzyczasie wydarzyło się wiele w mym życiu, cały ciąg wydarzeń życiowych ulokował mnie w Wrocku.

Po ok. 2 latach planowania i dopinania spraw związanych z kasą ,urlopami, wizami itp. nadszedł tak długo oczekiwany dzień wyjazdu 18 sierpnia 2013 roku .

Pobudka o godz. 4.00 ciemno jak w ...... kierunek na Opole - potem znienawidzoną A-4 w stronę Rzeszowa. Po drodze wpadam do rodziny Ani w Brzesku (9.30) Z Brzeska wyjeżdżam o 11.15 i A -4 zasuw am w kierunku przejścia z Ukrainą . Nudy - w końcu docieram na przejście graniczne( 14.30) i utartym zwyczajem omijam stojące autka stojące w kolejce do odprawy - pomykam na sam początek kolejki , zresztą sami kierowcy aut namawiają abym nie stał w kolejce . Oczywiście są ,,foch" ze strony przedstawicielki polskiej straży granicznej ( pani kapral pokazuje kto tu rządzi) . Uśmiech na ryjku i słodzenie ostudza zapędy ,,carycy" . Odprawa polsko - ukraińska trwała ok.20 minut ( jest niedziela) mały ruch. Nie spieszę się gdyż wiem że ukraińska drogówka potrafi na pierwszych km zrobić porządne spustoszenie w portfelu, obywa się jednak bez niespodzianek . Dojeżdżam do obwodnicy Lwowa kieruję się na Terespol. Zatrzymuję się w znanej mi z wcześniejszych wyjazdów knajpce przydrożnej, śniadanio-obiad i w dalszą drogę. Pierwszy nocleg urządzam nad stawem ( zaplanowana miejscówka ) przy byłym kołchozie. Rozbijam namiot kolacja i reszta wieczornego bałaganu, zapada noc wszelkiego rodzaju przychówek przydomowy urządza koncert wokalno-instrumentalny . Dobranoc.


Przejechany dystans 679 km ( początkowy stan licznika 77128 aktualny 77807 )
Pogoda : - słonecznie
- ciepło, temperatura ok 30 st. C
- bezwietrznie
zielony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem