Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.11.2013, 07:04   #56
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

- wywalić gmole to jest 1.5- 2.0 kg - jest
- zmienić kiere 0.5kg - jest
- wywalić jeden zacisk i tarcze 1kg - nie odważę się - tak jak ex pisze...
- wywalić cały ciężki przód oszczędność 6kg na luzie - zmieniłem na WP od KTM 950 - ale to chyba wazy więcej od oryginału - mówię o komplecie owiewki, lampy, zegary, stelaż. Strasznie to oryginalne ciężkie jest, dobra zawiecha na pewno więcej waży od afrykowej
- zmienić wydech 6.5kg - jest
- wywalić stelaże do 3kg pewnie - do zrobienia
- wywalić tylne sety do 2kg - do zrobienia
- wywalić prawe lusterko - nigdy w życiu - no ja się nauczyłem jeździć bez prawego, po prostu zmieniłem nawyki lekko i dokładniej się upewniam o braku przeszkód do zmiany pasa n prawy
- wywalić zbędne plastiki do 1kg pewnie sie posumuje - do zrobienia
- dla bogatych zmienić zebatkę na supersproxa 800g oszczędności (kiedyś zaszalałem ) - raczej nie - no tak jak mówię, kiedyś 47z dostępne były tylko supersproxa i zważyłem ją z porównaniem do normalnej stalowej, tyle wyszło
- poodcinać zbędne mocowania w ramie - zobaczy się
- zmodyfikować zadupek w rdo4 szczególnie (także konstrukcje) - do zrobienia, ale muszę poszukać jakiegoś wzoru - wzór jest w wyobraźni szczególnie w rd04 jest co odcinać
- jest kilka zbędnych blaszek do niczego nie potrzebnych
- zredukować wiązkę do minimum - ciężko z tym - no niełatwo ale miejsce modu jest
- można założyć lżejszy aku - myślałem o tym
- wywalić wężyki odpowietrzenia, odmy, przelewowe - i co, będzie hulać? no będzie a czemu nie? odpowietrzenia i przelewy tylko odpowietrzają i przelewają pod motor a tak ew. tylko trochę będzie się lać po motocyklu odma też ja zostawiłem tylko taki krótki wypizdek tuż za airboxem


Na zimę są plany odważniejszego cięcia, to się chyba jeszcze da zrobić bo tuning silnika upadł ze względu na to, że kolega sprawdził tłoki które chciałem zakładać i jednak sworzeń jest 22mm a nie 20. Owiewki powstają w bólach bo z kolei czasu poza pracą zawodową było jak na razie brak - wolałem wolniejsze weekendy spędzać na testowaniu afry w nieodpowiednich dla niej warunkach


No afre ważyłem na złomie i tyle wyszło, ale ja mam 07 więc z automatu jest lekko lżejsza niż 04. Moim zdaniem warto kombinować jak już sie ma sztrucla, każde kg coś tam tam robi i różnica jednak jest, moja zrobiła się trochę taka bardziej skoczna i poręczna, co prawda ostatnio zauważyłem drastyczny spadek formy mojej ale to też do poprawki idzie
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem