Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.10.2013, 08:31   #22
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,091
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 10 godz 13 min 35 s
Domyślnie

Sami wiecie, że motocykla nie oszczędzam jakoś specjalnie, kupiłem go od Kajetana, który ostatnie 15tyś z 33 które wtedy posiadała ujeżdżał konia jedynie na błędowskiej....moto lekko nie ma i mimo 90tyś km na szafie wałek jest w idealnym stanie, w niedługim czasie wstawię fotę
Złota zasada: nie dalej jak co 10tyś km wymiana zębatki na Honda lub SunStar bez względu na jej stan, choć Pindor twierdzi, że te wiszące u mnie na blacie są jak nówki, systematyczne czyszczenie zalegającego syfu pod osłoną i pasta miedziowa z kopali Bełchatów
Jak już zaczęło go brać to wymiana zębatek niewiele pomoże..... kleje itp rozwiązania może trochę więcej...... jak dbasz tak masz... w niektórych przypadkach nie ma co oszczędzać.
Oliwa wymieniana co 6-8tyś km też robi robotę, to niewielki wydatek a jednak..... zużycie oleju po tym przebiegu (90tyś) waha się w okolicach 0,4-0,8L na K&N+Arrow, ciśnienie mierzone na zimno zaraz po zimie 10.8 i 10.9 Atm mogłoby być większe ale dramatu nie ma.....

Przychylam się do info powyżej, że nie ma reguły w zużyciu wałka ale warto o tym pamiętać przed zakupem, a nie rzeźbić w gównie po - nie ma to jak okazje na A !!!
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem