Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.08.2013, 12:51   #247
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał temek
a to pokryje fundusz zdrowia. to nie jest studnia bez dna
Osobiście nie widzę korelacji między tym co ja zaoszczędzę dla systemu a co ten system mi gwarantuje. Jeśli przez 10 lat płacenia składek nie chorowałem, to i tak dziś nie mają kasy dla mnie.
Tak jak "podatek drogowy" w paliwie (czy jak nazywa się to co go zastąpiło) nie idzie wyłącznie na drogi - bo wówczas mielibyśmy w tym kraju najlepsze autostrady.

Ponadto odnoszę wrażenie, że płacąc prywatnie taką samą składkę na rok jak pobiera mi Państwo w miesiąc, w prywatnej firmie mam gwarantowane dużo więcej. (patrzę chociażby na ubezpieczenia OC w pracy czy NW na wyprawach).

Przy czym, dbając o własne bezpieczeństwo wiem, że dbam o innych - bo biernie czy czynnie - auto lepsze, z bajerami które nie wpada w poślizg daje sobą kierować nawet w uślizgu mogę wyprowadzić i zmieścić się w swoim pasie drogowym a nie wlecieć komuś pod koła. Nie zdzierając się na asfalcie ratuję także komuś du...ę. Ale moim celem jest moje zabezpieczenie a nie minimalizacja błędów kogoś innego )n niech sobie sprawie lepsze auto, co go nie wypuści z domu gdy jest zmęczony.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 08.08.2013 o 12:57
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem