Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.07.2013, 21:31   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 29 min 18 s
Domyślnie Zasilanie paliwem - problem raczej nietypowy

Faza jest następująca. Od jakiegoś czasu kolega mechanik poszukiwał w mojej afryce źródła upierdliwego cykania. I dzięki temu mam sprawdzone zawory, uszczelniony cały układ wydechowy, wyczyszczone gaźniki, zmieniony termostat bo moto jeździło niedogrzane itp. Cieszy mnie to o tyle że mam porządnie przejrzane moto, potwierdziło się że jest w świetnym stanie i nie ma żadnych patologii.

Poza jedną.

Okolice furii afrykańskiej - pompy.

Otóż wychodzi że całe cykanie (miarowe, w okolicy przedniego garnka- pojawiało się różnie, raz było raz nie. I nie jest to terkotanie samej pompy bo to znam doskonale, dźwięk jakby z rozszczelnionego kolektora, zaworów..) było spowodowane nieprawidłową pracą pompy. Uradowany podrzuciłem kumplowi drugą pompę. Wszystko było fajnie przez kilka kilometrów. Afra zdechła, odłączyłem pompę, podpiąłem - jakoś działa. Kolejne 2 km i znowu zdechła - już nie ożyła.

Dopchałem do domu i szukam. Otóż sprawdziłem 3 pompy i na żadnej nie odpala, styki nie iskrzą, nie pompuje. Na zamkniętym kraniku nie zaczyna terkotać. Sam bak, kranik i filtr (nowy) sprawdzone - leje się elegancko, aż łańcuch zalałem

Wydedukowałem że nie ma opcji żeby dwie pompy były padnięte (jedna nowe styki zamiennik, druga oryginalne styki w bdb stanie) i mając zalany bak do pełna zamiast pompy wstawiłem rurkę (wiem że na dłuższą metę to działa w 03 i 04 ale przez 80-100km powinno też zadziałać grawitacyjnie w 07. I faktycznie, odpaliła, rozgrzała się i zrobiłem rundę - chodzi elegancko, prawie nie cyka (zakładam że to wynikało z nieprawidłowego spalania..?), dałem w palnik - jedzie jak trzeba.

I tu się zastanawiam co dalej:
1. Czy zasilanie pompy działa tylko przy kręceniu rozrusznikiem (no i przy pracy silnika oczywiście)? Jak rozumiem aby sprawdzić czy prąd wogóle jest na wtyczce - podpiąć miernik i kręcić?
2. Jeżeli prąd jest to gdzie dalej szukać?
3. Jeżeli nie ma - sprawdzę insalację. Po drodze jest chyba jakiś przekaźnik? Może być winny? (i czy są ew. jakieś jego zamienniki?)
4. Coś pominąłem? Jakieś banalne rozwiązanie?

Pozdrawiam i oczekuję pomocy Czarnuchy Wyjazd za tydzień

zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem