Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.07.2013, 11:51   #148
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,499
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 4 godz 5 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
Walczył były motocyklista sparaliżowany po wypadku. Miał ogromny żal do strażaka, który ściągnął mu kask...
Piszesz o Januszu Świtaju http://www.switaj.eu/articles.php?article_id=1? Jak tak to wedle info na jego stronce w wyniku wypadku doznał: "zmiażdżenia rdzenia kręgowego i złamania kręgów szyjnych na wysokości C-2 i C-3 ze złamaniem zęba obrotnika", tak więc nie wygląda mi na to żeby, ratownik bardzo mu zaszkodził. Poza tym wypadek miał miejsce w 1993, a to były lekko inne czasy...
Takie stwierdzenia powoduję tylko, że ludzie się jeszcze bardziej będą bali dotknąć poszkodowanego...

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
lęku przed laicką "pomocą" przypadkowych osób
Tak, ludzie się boją, ale mają prawny obowiązek pomocy, choćby zabezpieczyć miejsce zdarzenia i wezwać pomoc. Niestety takie tematy tylko mieszają w głowie tym co się wahają...

Tak czy siak polecam szkolenia, ale najlepiej te sprawdzone, sensowne. Na forum nikt nie nauczy się pomagać. I oby nikt nigdy nie musiał wykorzystywać tej wiedzy w praktyce!

Cytat:
Napisał oskar_z Zobacz post
Nie pytaj mnie, nie jestem ratownikiem. Jeśli dobrze przeczytałeś, to napisałem, że taką informację uzyskałem.
Oskar, ale sam zacząłeś od przekazywania niepewnej informacji z nakazem, zakazem i zapewnieniem...próbujemy Ci wytłumaczyć, że jest inaczej, a Ty dalej uparcie: bo tak mi powiedziano... Napisz kto, żeby było wiadomo gdzie nie iść (jak pisał wcześniej Maciek).
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem