Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.06.2013, 21:13   #382
mały84
 
mały84's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Zasole Bielańskie
Posty: 15
Motocykl: RD07a
mały84 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 6 godz 19 min 49 s
Domyślnie

Witam. Potrzebuje porady fachowca .Zatarł mi sie silnik w afri RD07A 85000km ma przejechane, prawdopodobnie przyczyna było rozsypanie się koszyka w łożysku na wałku sprzęgłowym.Mimo dosyć szybkiej wymiany łożyska i filtru wraz z olejem po jakimś czasie, kilku tys km zaczęło coś stukać w przednim cylindrze.Po rozebraniu okazało się że sworzeń zatarł sie w korbowodzie tylni cylinder nie był o wiele lepszy.Panewki w karterach mają0.07mm luzu,panewki nakorbach tez są do wymiany same korbowody też,tłoki by też pasowało wymienić.Rozkręciłem pompę oleju okazało się że jest zatarta w cholerę,pełno dziurek i rys na korpusie i zębatkach.Wydaje mi się że zanim wyczułem ze to łożysko się rozsypało opiłki i kawałeczki koszyka i bieżni załatwiły pompę oleju i potem było kwestią czasu zatarcie się silnika wiec po przeliczeniu kosztów nie opłaci sie go remontować.Jak bym mógł prosić o kilka rad na co zwrócić uwagę jak będę szukał nowego silnikai czego szczególnie pilnować,jakieś tam pojęciemam.Nie ukrywam że się trochę obawiam kupywać używany silnik zwłaszcza motocyklowy ,a fundusze się narazie organizują. Nie wiem czy allegro to dobre źródło ale nie wiem za bardzo gdzie szukać . POZDRAWIAM

Ostatnio edytowane przez mały84 : 04.06.2013 o 21:54
mały84 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem