Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.05.2013, 07:51   #2
RAFWRO
 
RAFWRO's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: WROCŁAW
Posty: 655
Motocykl: RD07
RAFWRO jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 2 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem, gdyby to był regler, to miałbyś grubo powyżej 15V. lub brak ładowania przy obciążeniu choćby światłami. Pewnie jak włączysz długie lub inne dodatkowe odbiorniki, to efekt masz podobny (pow 15 do 15,5, czasem 15,8)
Napięcie ładowania skacze też w górę, tuż po wyłączeniu większych odbiorników?

Stawiam na kiepski, zasiarczony akumulator, który w tym momencie jest już kiepskim odbiornikiem.
Miałem identyczne objawy - po wymianie aku, napięcie ładowania wróciło do normy, niezależnie od obciążenia.

Sprawdź jeszcze główną masę - drugi koniec ujemnego przewodu od aku.
R.


Cytat:
Napisał slafo Zobacz post
Witam

No i dzisiaj znowu mnie dopadło

Objawy (włączone obie lampy przednie)

- ładowanie na wolnych 13,4V - 13,8V czasem skacze powyżej 14V
- przy obrotach ok 4k prąd ok 14,5V
- przy uruchomieniu stopu lub kierunku skacze powyżej 15V , uruchamia się alarm voltomierza

Co zrobiłem do tej pory

wszystkie poniżej wymienione połączenia wyczyszczone, nigdzie nie było wielkiego syfu, kostki i połączenia w dobrym stanie, konektory suche i czyste, nic nie stopione itp, napsikane kontaktem:
- wszystkie kostki pod czachą [ na listwie pod zegarami, przekaźnik pompy, przekaźnik rozrusznika, przerywacz kierunków - (pstryczek elektryczek nieoryginalny), kiść połączeń w dużej koszulce ]
- kostki od świateł przednich
- przekaźnik rozrusznika
- hermetyczna kostka od reglera
- kiść połączeń w dużej koszulce pod kanapą, nad filtrem powietrza

Rozebrałem też w drobny mak przełącznik od świateł, kierunków i klaksonu. Wszystko już jest czyściutkie jak pupcia niemowlaka, nasmarowane i działa malyna. Już nie uruchamiają się kierunki z opóźnieniem

Trochę mi brakuje pomysłów na wykrycie przyczyny tego Zonka.
Czy to nadchodzi śmierć reglera ?
Ze względu na to, że napięcie skacze nie tylko przy kierunkach, ale też po uruchomieniu stopu, nie wygląda mi to na przerywacz.

Brak gdzieś masy ? Przytarty przewód

Poradźcie coś, bo nie chcę leciwej Królowej przysmażyć prundem lub jej spalić ...
RAFWRO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem