Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.03.2013, 23:30   #10
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Byleś z tym TKC nie skończył jak Sowizdrzał dwa lata temu

Zastanawiasz się nad mocnym tyłem, a przód możesz załatwić na pierwszym napotkanym kamorze. Wstąp do jakiegoś sklepu, weź w rękę TKC i taniego motoza desert. Ja bym na TKC nie pojechał. No chyba, że ma to być bardzo lajtowe i powolne toczenie, to i nad tyłem bym się nie rozczulał. Paciak na TKC to od razu rycie felgą po kamorach - przerabiałem na zwykłej polnej drodze, przy okazji dętka nadawała się do wyje..nia. Paciak na motozie przez kilka kilometrów może w ogóle nie dać się zauważyć. Podobnie zresztą jak na zadku E09. Na naszym wyjeździe jeden motocykl miał na przodzie MT21 (reszta miała motozy) i jeden z tyłu MT21 - w obu przypadkach bez rewelacji. W pomarańczy po wyjeździe tylny MT21 wyglądał gorzej niż E09 u pozostałych mimo, że nie zaliczył z nami długiego wjazdu pod Korab. Przedni MT21 w XTZ660 dostał ostro w kość na asfaltowych przelotach - wyząbkował się do połowy. Motozy trzymały się znacznie lepiej. A jak walnęło deszczem, to każdy po tamtejszym czarnym jechał jak po lodzie, więc jeden ch... Jak mi coś do łba nie strzeli, to w tym roku na Albanię założę identyczny zestaw (motoz desert+E09), bo tanio i bo sprawdzone.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem