Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.03.2013, 13:46   #70
szparag
 
szparag's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 1,503
Motocykl: LC4
Przebieg: ...
szparag jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 20 godz 4 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pyntront Zobacz post
W tej chwili nie przypomnę sobie producenta, zresztą był to filtr samochodowy, ale pryncyp działania jest ten sam i dlatego o tym wspomniałem. Tknęło mnie to, że puszka zamknęła się bez charakterystycznego dla ściskanej gąbki uszczelniającej lekkiego oporu, więc jest to wyczuwalne. Myślę, że jakbyś trafił na taki, to też wyczujesz pod palcami.

Jest jeszcze kwestia różnego rodzaju uszczelnień filtra (też przypadek z samochodu) - oryginał miał gąbkę od góry i wywiniętą "na zewnątrz" wargę gumową od dołu. Zamiennik miał dwie gąbki, co nie mogło dobrze działać, ponieważ filtr ulegał lekkim ruchom góra-dół i warga gumowa pracowała wówczas uszczelniając tę szparę - warga była zasysana przez podciśnienie i dociskana do puszki, zbyt cienka gąbka - nie.
Cenna uwaga, ale przyznam nie spotkałem się z tym problemem przy filtrach do AT. Więc, zostawiamy jako poradę ale z zaznaczeniem, że tak naprawdę dotyczy to każdej części z zamiennika, że należy porównać przed wymianą czy wszystko jest ok.
Pozdr.

Cytat:
Napisał slafo Zobacz post
do nasączania filtrów zaleca się specjalne do tego specyfiki, lub jeśli takowego nie posiadamy, to nasączamy mieszanką olej-benzyna w stosunku 50/50
Za daleko poszedłeś, ktoś po przeczytaniu twojego wpisu może sobie potraktować czymś takim filtr papierowy, a to by go niewątpliwie zabiło .
Patentu z mieszaniem oleju z benzyną nie znam. Jeśli mamy w naszym motocyklu filtr gąbkowy, to używamy do tego oleju do takowych filtrów. Mój post dotyczy tylko gąbki doszczelniającej i nie widzę w żaden sposób tutaj konieczności tworzenia mikstur, albo ( najlepiej ) olej do filtrów, jeśli nie mamy wystarczy podjechać do pierwszego warsztatu motocyklowego i na pewno dadzą nam troszkę za przysłowiowe piwo, albo w ostateczności zwykły olej silnikowy.
Wracając do twojej mikstury, jestem skłonny powiedzieć, że może ona zabić filtr gąbkowy na Amen. Większość gąbkowych filtrów w kontakcie z benzyną zwiększa w sposób dość znaczny swoją wielkość, co nie wpływa na nie zbyt dobrze. Dlatego nie zaleca, a nawet jest napisane, że nie wolno takowych myć w benzynie !!

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 06.04.2013 o 11:20
szparag jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem