Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.03.2013, 10:44   #54
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,684
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 godz 21 min 9 s
Domyślnie

Szparag, zgodnie z umową opisuję co i jak.
  • Śruba dokręcająca kosz poszła bez problemu po zastosowaniu dźwigni z łopaty (patent i łopata należą do mojego brata )
łopata.jpg
  • Bieg miałem wrzucony ale kręciło się koło... ślisko w garażu i nie zauważyłem
  • Nie rozumiem czemu w Afripedii jest napisane, żeby dokręcić sprężyny i wkręcić szmatę w zębatki: http://faq.africatwin.com.pl/index.p...%C4%99g%C5%82a
  • Jeśli chodzi o stan sprzęgła, wygląda to następująco: sprężyny 41 (limit 43,9), tarcze 2,9 pierwsza i 2,6 pozostałe (limit 2,6 i 2,3), odchylenie przekładek 0,15 - 0,25 (limit 0,30), niestety przekładki są miejscami przegrzane. Wygląda to tak:
przekladki 1.jpg


przekladki 2.jpg
  • Pytanie brzmi co wymieniać i czy wymieniać. Czy akcesoryjne przekładki będą lepsze niż oryginały w takim stanie? Tarcze jeśli chodzi o grubość wyglądają ok. Sprężyny daleko od limitu ale sporo osób pisze, że zamienniki są bardzo twarde.
  • Czy jeśli pomieszałem kolejność tarcz i przekładek, będzie problem? Starałem się nie pomieszać ale głowy nie dam.
  • Czy pierwsza tarcza różni się od pozostałych w RD03? Czy jest przesunięta w stosunku do pozostałych, jeśli tak to dlaczego (tak wynika z manuala)? U mnie wszystkie są w jednym położeniu.
  • Znalazłem oring o wymiarach 14x9. Czy on ma być tutaj:
oring.jpg

Ostatnio edytowane przez Poncki : 13.03.2013 o 11:01
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem