Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.02.2013, 20:29   #199
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KubaPOZ Zobacz post
Kolega Adagiio, trafił w sedno. Poza tym wszystkie te stare amory WP są do regeneracji kompletnej Olej w amortyzatorach używanych w terenie liczy się w motogodzinach przed wymianą A nie w km jak na szosie, że co 15 000 np zmiana.

Każda zmiana kąta o pół stopnia czy wysokości SAG o 1mm , czy kąta lag.. to wielka ingerencja.. niech za przykład posłużą wam rewolucyjne news ze zmianami kąta główki ramy w nowym modelu X dowolnego motocykla.. piszą jakby nie wiem co zrobili a to różnice rzędu stopnia.. tak jest to ważne. Zmieniając wysokość tyłu zmieniasz kąt lag.. jakie ma to znaczenie - weźmy wózek w markecie kąt 90 stopni , prosto zamocowane kółka.. jak skręca? natychmiast w miejscu .. inny kąt... dochodząc do choppera... prawie nie skręca.. Proste do uzmysłowienia. Źle dobrane amory dadzą wam znać.. o sobie w sytuacji krytycznej i to raczej na szosie. Nie bez powodu spędza się dni konfigurując geometrię motocykli do danej sytuacji / toru.. a AT ma robić wszystko Czy to trudne? odpowiedzcie sobie sami. Ingerencje mogą narażać po prostu wasze i zdrowie innych na szwank
Hmm - piszesz, że "zmiana SAG o 1mm to wielka ingerencja" - to po co seryjnie można zmienić te ustawienia (napięcia wstępne etc) skoro nawet 1mm może być (według Ciebie) niebezpieczny? Pytam, bo nie rozumiem a nie dlatego, że chcę Ci coś udowodnić No i na SAG ma też (chyba) wpły ubicie się sprężyny a 1mm zmiany to...no właśnie. ZMieniłem amor z tyłu na WP - SAG statyczny mam 3,7 cm (dynamicznego nie zmierzyłem) - na moim starym, seryjnym, miałem 7 cm (prawie) i zrobiłem na nim 4 tyś km (bo zanabyłem afri w zeszłym roku) i jeździło mi się niźle pomimo praktycznie niesprawnego amorka z tyłu...Czy rzeczywiście 1mm czyni cuda? Czy (idąc tym tokiem) bezpieczne są wszelakie zmiany/regulacje parametrów amortyzatorów (WP można regulować we wszelkie sposoby seryjnie), które zmieniają SAG i dobicie/odbicie? Bo powiem szczerze - ta informacja, do której się odnoszę, wprowadza znak zapytania pod modyfikacje dużej części motocykli na tym (i nie tylko) forum Wcześniej latałem TA i tam lekko zmodyfikowałem przód - efekt był lepszy niż seria a robiłem to chałupniczo (wstawiając sprężybki zaworowe od żuka) - więc jak to jest?

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 21.02.2013 o 20:34 Powód: dorecyzowanie
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem