Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.02.2013, 09:20   #119
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Piłsudski powiedział: "naród wspaniały, tylko ludzie kurwy". Czasem przypomina mi się ta myśl...
W niedalekich stąd wątkach składamy się na tuby narzędziowe po 60 pln, zamawiamy 300 kubków z forumowym logo po 10 pln. W kolejnym bita jest piana, czy kupić alkomat za 500 pln, bo nie wszyscy będą chcieli z niego skorzystać.
Większość z nas by chciała, żeby FAT było postrzegane specjalnie, lepiej itp. Mamy ku temu wspaniałą okazję, żeby sprawdzić, czy ta otoczka to nie mit. Gdybym był osobą z zewnątrz to na pewno zrobiłoby na mnie wrażenie, że społeczność zgrupowana na forum motocyklowym dzieli się kasą zebraną ze składek z misją, gdzie ludzie naprawdę jej potrzebują. Tak, jak wcześniej wyczytałem - forum Africa Twin wspiera Afrykę.
Nie bardzo wierzę w to, że uda nam się pozaskładkowo sponsorować przez parę lat jakiś cel, ponieważ akcje mają to do siebie, że podrywają ludzi na chwilę. Uzbieramy raz. Na forum zawsze (piszę o perspektywie lat, a nie dziesięcioleci) będzie jakaś kasa, którą regularnie będzie się można dzielić.
Skoro mamy przyjaznego nam Darka Godawę, który naprawdę potrzebuje kasy na prawdziwe, realne cele, to podzielmy się z jego ekipą i przelewajmy co roku konkretną, a nie bardzo dotkliwą dla budżetu forum kwotę właśnie ze składek. Może to zmobilizuje więcej ludzi do płacenia? Jak ktoś przez to przestanie płacić, to mi jakoś jego wkładu nie żal. Oczywiście, jeżeli po przeczytaniu wyliczeń cenowych w Kamerunie w kimś obudził się filantrop, to co stoi na przeszkodzie dopłacić z własnej kieszeni?
Czy to nie proste? Darek podaje numer konta, my, jako społeczność forumowa umawiamy się, że co roku wspieramy go wspólną konkretną kasą, a jak ktoś chce ekstra dorzucić, to wpłaca na to samo konto i za niewielkie pieniądze czuje się lepiej. Osobiście wolę nie "wybierać z katalogu" słodkiego murzyniątka, któremu będę opłacał mundurek, tylko umożliwić fachowcowi, który jest na miejscu najlepsze zagospodarowanie przekazanych pieniędzy.
Pozdrawiam.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem