Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.09.2008, 15:13   #16
oldi


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Jawor
Posty: 37
Motocykl: TA PD6/TDM 900/K750
oldi jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 21 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Zapewniam Cie kolego, ze inaczej planuje sie wyjazd jak sie jedzie samemu, inaczej jak sie jedzie w 3 motorki i inaczej jak sie jedzie w 7. Nikt wtedy nie bierze 7 reglerow. Bierze sie natomiast nie tylko rzeczy o ktorych myslisz ze sa niezbedne.
Lista Podosa nalezy traktowac jako zbior rzeczy o ktorych warto pomyslec przed wyjazdem, zastanowic sie w ile motorkow dokad i na jak dlugo jedziemy i dokonac wyboru. Zapewniam kolego ze jak sie wybieramy we dwoch na weekend na Slowacje to tego wszystkiego nie targamy. Ale na takim wyjezdzie do Azji glupie lozysko moze spieprzyc urlop kilku innym osobom. Troche juz sie afrykami najezdzilem, ale nigdy na zadnym wyjezdzie nie byl mi potrzebny regler, pompa, bezpieczniki, lozyska, zarowki, szprychy, zakuwki do lancucha, zebatki, linki, smary, wentyle, drut, zapasowa klamka sprzegla i hamulca, linka do holowania i inne pierdoly.
Czy to znaczy ze na kolejny wyjazd mam tego nie brac?

A co do meritum: Sycylia jest we Wloszech. Wez se chlopie sprawdz przed wyjazdem instalacje elektryczna, zawory i zrob regulacje sprzeta. Wez kilka adresow i telefonow z wloskich forow Afryki i naucz sie ciut jezykow. To sie przyda tak czy owak.
Nie potrzebujesz nic wiecej. Wlochy sa najbardziej zmotoryzowanym krajem w Europie. Maja tam wszystko.
z językami nie ma problemu biegle germański,italiański i grecki także luz, włochy znam bo z tamtych rejonów woziłem dużo owców i warzyw dla reszty europy na sycylii też juz byłem tylko ciężarówką a to inna bajka sami włosi ok tylko kłamią i kantują, dlatego chcę przygotować gruntownie do wyprawy bo motocykl to nie ciężarówka jak padnie to namiot albo hotel.Dlatego takie banalne dla niektórych pytania co się często psuje itd tym bardziej że chcemy omijać autostrady(nie dlatego że płatne tylko męczące)a poruszać się boczkiem.

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
przede wszystkim weź kogoś kumatego i doświadczonego niech ci pomoże rozebrać motur i palcem pokaże co do czego - to jeżeli nie znasz się za dobrzena na budowie i mechanice motocyklowej. najlepszy zestaw narzęci zda ci się na nic jeżeli nie kumasz co ci padło. nieraz mała pierdoła potrafi unieruchomić motora. poszukaj na forum opis 7grega jak on moto szykopwał w trasę. jak dla mnie to przede wszystkim elektryka - złączki koniecznie! nawet jak z zewnątrz wyglądają ok to w środku może je trawić korozja. dodatkowo łożyska, linki (sprzęgło). ogólnie jak masz czas i miejsce to przejżyj wszystko co się da. sycylia to nie koniec świata i nie musisz zabierać ciężarówki gratów. jak będziesz przeglądał moto to sam dojdziesz jakich narzędzi będziesz potrzebował w trasę. no ale przecie afryka i tak ci się nie zepsuje
z mechanikowaniem tyż nie najgorzej stoję wszystko sam staram się robić,zresztą jakieś tam technikum sam.skończyłem także do czegoś to zobowiązuje.Ale przezorny zawsze.Opisy czytam wnioski wyciągam.Właśnie oto mi chodzi jeden powie to drugi napisze przeczytaj to i końcowy efkt będzie ok.dzieki

Ostatnio edytowane przez podos : 29.09.2008 o 15:49
oldi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem