Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.07.2012, 10:43   #19
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

1. Tarcze hamulcowe bo to widać na 1 rzut oka, ale mogą być zmienione.
2. Wałek, ale zmieniając zębatki co 12 000km może być naprawdę stan igła.
3. Napinacz rozrządu, tu nie ma jak oszukać. Zdarzało mi się oszacować realny przebieg motycykla z dokładnością do 10 000km analizując jego wysunięcie ale łańcuchy też można zmienić i to też bywa mylne
4. Sciągnąć wszystkie boczne plastiki - skontrolować ich stan i rocznik produkcji. jesli sprzedawca nie zgadza sie - nie jedziemy nawet oglądać moto.
5. Pod plastikami oglądnać chłodnice (duzy dzwon oznacza ze bedą pogiete), obejrzeć ramę na okolicznosć grubszych dzwonów.Pęknięcia lakieru w okolicach spawów mogą świadczyć o roznych przygodach.
6. Ogladnąc mocowanie główki ramy do ramy (czy spaw oryginalny)
7. Obejrzec czcionkę numeru ramy - hondowska jest bardzo charakterystyczna, przebite numery będą zawsze zupelnie inne.
8. Ograniczniki skrętu kierownicy - powinny byc płaskie - a nieodkształkcone (przy dzwonie np)
9. Stan kostek regulatora i stycznika (zdjecia sa na forum) - wykonać pomiar ladowania miernikiem, oraz pomiar miedzyfazowy bez i pod obciązeniem.
10. Stan zębatek łancucha i opon.
11. Rocznik DOT przewodów ham. i felg - powinien byc zgodny z rocznikiem motocykla. (gumowe ham wymienia sie oficalnie co 4 lata, realnie co 10?)
12. Kod koloru na ramie (naklejka pod kanapą) - zgodny z kolorami dostepnymi w danym roczniku i oczywiscie z kolorem moto.
13. Wersja szwajcarska/austiacka - po 96 roku - na gazniku jest TPS i nowy typ modułu zapolonowego ECU - powinno byc zgodne z krajem pochodzenia i oznaczeniem RD07A, B itd
14, zsunac osłony goleni i oglądnąć gładzie - zwlaszcza przy półkach pod katem sladów po prostowaniu zagięć zafalowan chromu.
15. Dla motocylki AT ponizej 48kkm powinno byc lozysko ramy oryginalne - czyli brak sladów odkręcania nakrętki koronkowej główki ramu. Jesli są - przebieg jest podejrzany.
16. Slady klucza na srubkach pokryw silnika. Podejrzane bo rozbierane. Po co?
17. ...

itd
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem