Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.07.2012, 00:04   #10
sizyrk
Jak kółka to tylko dwa , a jak chcesz cztery - kup dwa motory :-)
 
sizyrk's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Lancaster UK
Posty: 756
Motocykl: 2x RD07A CRF1100 Adventure Sport
Przebieg: 90 tys
sizyrk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 15 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Po paru latach na różnych motocyklach dam parę moich przemyśleń: - do jazdy we dwoje - dwa garnki - do jazdy długodystansowej - dwa garnki - im krócej tym bardziej jeden garnek - im dalej od cywilizacji tym mniej elektroniki - im gorsze paliwo tym ostrożniej z wtryskiem - im trudniejszy teren tym lżejsze moto i lepsze opony - im więcej bagażu tym bardziej Africa - im lepszy łącznik między podnóżkami a manetkami tym mniejsze znaczenie ma maszyna

Może to komuś pomoże w wyborze.

A teraz parę słów o ideologii i legendzie. Afryka do mnóstwa rzeczy się nie nadaje. Nie nadaje się na długie przeloty autostradowe, nie nadaje się na tor wyścigowy, nie nadaje się na tor motocrossowy, nie nadaje się do błota, nie nadaje się na kamienie, nie nadaje się w góry... Wszędzie jednak w tych miejscach widziałem Afryki. Nie twierdzę, że to najlepszy motocykl - są lepsze na tory, do błota, w góry. Ale ten wszędzie dawał radę. Nie twierdzę, że inne by nie dały. Po prostu nie widziałem tam tych motorków. Jest jakaś przyczyna: prawdopodobnie i ta o której ktoś tu napisał, że użytkownicy Afryk są bardziej skłonni do zabierania swoich motocykli tam gdzie być nie powinny. Tak, są na pewno bardziej rąbnięci. Tak się jednak dziwnie składa, że jeżdżą na Afrykach dobrzy ludzie, niekoniecznie zresztą najlepsi jeźdźcy. Wszędzie trafiają się dranie, ale środowiskowo afrykańczycy to najfajniejsza ekipa. Nie dlatego, że moja. Sam już jeżdżę suzuki DR, bo jestem już na Afrykę za słaby, nie udzielam się na afrykańskim forum, a w każdym razie nie częściej niż tutaj. Po prostu po kilku akcjach widzę, że afrykańczycy mają fajne serca, niezależnie zresztą od posiadanego sprzętu, większość moderatorów na tamtym forum przesuwa się innymi niż afryka motocyklami. Tam się najlepiej udają wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, najłatwiej skrzyknąć ekipę, by pomóc komuś w potrzebie. To chyba tłumaczy trochę legendę tego motorka, która towarzysz mu w Polsce. A motocykl? Dla Was coraz częściej to kawałek żelaza, który potrafi Was podzielić zamiast połączyć. Pamiętajcie, że każdy z nas użytkuje ten motocykl inaczej. Jeden bardziej po czarnym, inny po zielonym. Jeden lubi szutry, inny błoto. Podziwiam Waszą odwagę do doradzania innym co powinni kupić, gdy tak niewiele wiecie o tych komu doradzacie. Ja Afryki nie polecam, ale środowisko na pewno tak. Ale przyjaciół poznaje się w biedzie, a tu biednych chyba niewielu I jeździć, a nie kłócić się!

Cytat zaczerpniety bez zgody uzytkownika, ale dla mnie - prawdziwy!!!!!!!








Napisane: Pn maja 28, 2012

Tytuł: Re: Africa Twin - czy wybrac ten moto?! http://advrider.pl/viewtopic.php?f=11&t=9486
tu podobny temat, moze pomoze

Ostatnio edytowane przez sizyrk : 23.07.2012 o 00:19
sizyrk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem