Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.01.2012, 20:28   #29
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

W 2T podczas remontu wymieniasz tylko tłok (koszt ok 450-480), co 2 tłoki wymienisz korbę (profilaktycznie bo niektórzy wymieniają dopiero jak stuka), podczas wymiany korby wymieniasz łożyska i uszczelniacze.
Koszt korby to ok 350-450 zł , ostatnio staniały całe wały i można kupić już za ok 600-650 zł ( na pewno warto wymienić co 2-3 wymianę, tym bardziej że doliczając koszta przekładki samej korby i wyważenia wału koszta robią się podobne jak za cały wał).
Tłoki wymienia się w 125-kach co ok 40 m/h, w 250-kach wytrzymują 2 razy dłużej, ogólnie ćwiartki są bardziej wytrzymałe, te limity są dla takich co wyciskają ze sprzętów ostatnie soki, podczas amatorskiej jazdy można pojeździć jeszcze dłużej.
Aby wycisnąć soki z 250ki trzeba już być kozakiem, co do cylindrów w 2T to ważne aby cylinder był na nikasilu, tuleje stalowe które często są wstawiane w Polsce słabo się do tego nadają (lubią się przytrzeć).
Jeżeli nic się nie urwie i nie zniszczy nikasilu to nic się z nim nie robi, jest kilka selekcji tłoków (zazwyczaj A,B,C,D) , każda selekcja ma swój wymiar.
Podczas wymiany tłoka mierzysz zużycie cylindra i dobierasz odpowiednią selekcję tłoka, nikasil wyciera się na tyle wolno, że zazwyczaj na jednej selekcji można wyjeździć jakieś 4 tłoki, przed przejściem na kolejna selekcje trzeba się upewnić że tłok będzie miał minimum 4 setki luzu.
Podczas zakupu warto zapytać sprzedającego której selekcji jest tłok i czy cylinder jest na nikasilu.

Naprawa nikasilu to już koszta , w Polsce oferowane są nikasile za ok 600zł ale ponoć to badziew (kilku próbowało i długo nie pojeździli), o Czeskim niektórzy mówią dobrze ale ogólnie zdania są podzielone, najlepszy ponoć kładą w Anglii i Hiszpanii , położenie z wysyłką to koszt ok 1200zł.
Ja osobiście gdybym miał kłaść to bym się zastanowił bo za ok 1600zł można ściągnąć nowy fabryczny cylinder z USA do 250ki i wtedy jest pewność jakości, do 125tek są tańsze ok 1400zł.
W Polsce cylindry są w kosmicznych cenach.

Olej w fullach 2T wymienia się co ok 8-10m/h ale wchodzi go do skrzyni ok 850ml więc koszta nie są wielkie, filtra żadnego nie ma, filtr powietrza za to jest zazwyczaj gąbkowy więc tylko pierzesz i nasączasz (tu jak najczęściej, nawet co wyjazd).

Teraz charakterystyka, na 4T jeździsz i wiesz jak jest, ciągnie jednostajnie i równo od samego dołu, w 2T musisz sprzęta kręcić wysoko (jak piłę motorową) inaczej nie chce jechać, za to jak już się wkręci na obroty przy których otwiera się zawór wydechowy to jest takie jeb...cie że łapy urywa.
Trzeba się do tego przyzwyczaić i nauczyć utrzymywać silnik na obrotach w których zawór zaczyna pracować.
Gaz działa tu zerojedynkowo , albo masz zamknięty albo pełna pała, jazda na równym jednostajnym gazie jest nieprzyjemna (przynajmniej w fullach).


Moje zdanie jest takie jak motormaniak-a , skoro masz moto do jazdy po czarnym i dłuższych wypadów to idź bardziej w coś dzikiego.


Ceny które podałem są na podstawie mojej CR250R
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r

Ostatnio edytowane przez KML : 09.01.2012 o 20:31
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem