Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.01.2012, 18:33   #360
irokez
 
irokez's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: PragaPd
Posty: 34
Motocykl: 690
irokez jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 3 godz 13 min 17 s
Domyślnie

każdy moto ma swoje wady, nie ma ideałów
ja wiem co zabrać ze sobą na 10 tys. km tak, żeby wrócić w razie W i to wystarcza abym ufał mojej 990 tce, nie chcę popsuć urlopu sobie, żonie, wiedząc ile to kosztuje wyrzeczeń...

co do fabryki... zdarza się czasem czekać za zamówiony sprzęt dość długo (tak miałem) fabryka co któryś egzemplarz wyciąga losowo ze skrzyni przygotowanej do wysyłki, składa i instaluje przy specjalnym stanowisku diagnostycznym.
Przykładowa 990tka w ten sposób przechodzi kilkudniowe badanie, symulowana jest jazda w przeróżnych warunkach, badany jest każdy element moto, wszystkim steruje komputer, a wyniki podlegają skrupulatnym badaniom.

W ten sposób, jeżeli coś się wysypie, inicjowane są akcje serwisowe, np. w modelach z 2003 i 2004r. wydmuchiwana uszczelka głowic, co było udowodnione, że ma to miejsce tylko w określonych warunkach. (apropos do akcji serwisowych nie wystarczą doniesienia klientów, musi problem być potwierdzony na stanowiskach testowych).

Wydaje mi się, że wszystkie moto na rajd standardowo muszą przechodzić takie testy na stanowiskach testowych. Tym bardziej dziwi awaria Kuby...
irokez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem