Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.04.2008, 11:22   #27
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7greg Zobacz post
Kurczę, Brachu, wygląda to u Ciebie wraz ze Scotem jak na pokładzie samolotu

Ja bym chyba wolał diodę która się zapala jak ładowanie spadnie poniżej iluś tam Volt.
Na pewno R2D2 zapoda jakiś schemat i będziemy się mogli cieszyć dodatkową diodą
Bedzi ci bardzo migac bo nawet wlaczanie kierunkowskazu na wolnych powoduje skakanie wskazówki zdrowo ponizej 13v. W zasadzie na wolnych obrotach ze swiatlami jest ponizej 13 volt. z manetami nie wspomnę - trzeba jechac zeby bylo OK.

Dam przykład:

Nasze motocykle (oraz aku) jechaly w kontenerze 1,5 miesiaca do Indii.
Akumulatory wiadomo 1,5 miecha to dlugo dość, wiec lekko straciły prądu.
Do odpalenia wystarczyło. Voltomierz pokazywał ladowanie podczas jazdy ale jego brak na wolnych obrotach. A ze wyjezdzalismy w nocy - musielismy jechac na swiatłach. A ze to było Delhi - to z deli wyjezdzalismy 35km w 3 godziny. Czyli Totalny korek.... na swiatlach, niskie obroty. Widząc co sie dzieje na wskazówce, gasilem swiatła co chwile lub trzymalem wyzsze obroty nawet stojąc. A np Mateo, co mial starszy i slabszy akumulator - nie widząc tego co ja, po tych 3 godzinach niby-jazdy motor zgasił i juz nie odpalił. Poszlo oczywiscie na pych i skonczyl sie problem bo potem juz normalnie jechalismy 6 czy 7 godzin non stop.

Reasumując - wydaje mi sie ze dobrze jest mieć cos co wskazuje jakies wartosci niz tylko diodke zero-jedynkową. Mozna probowac zapobiegać wczesniej skutkom eleminując zbedne zródła, a nie tylko dowiedziec sie ze padł ci regler.

Ale dioda zawsze lepsza to niz nic.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem