Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15.09.2011, 20:09   #16
hans
 
hans's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Krk-NH
Posty: 381
Motocykl: XT 600E stage 2
hans jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 10 godz 32 min 11 s
Domyślnie

Z ranka prawie nie pada (znaczy pada i mży, ale jakoś tak bez przekonania) wyruszamy w kierunku na Neresnytsia – Wodytsia – Dubove, a z tamtąd na Kobyliecka Poliane. Jakbyśmy wiedzieli….

W Dubowym lekko błądzimy, ale szybko odnajdujemy drogę na Wodytsię. Droga szybko robi się szutrem – kamienistym szutrem + błoto i pnie się lasem w górę ostro. Robi się pusto, bezludnie i dziko. Słowem w pytkę.











Przebijamy się błotem pod kapliczkę na szczycie, gdzie przejeżdżamy wielką wodę – wygląda to prawie, jak przejście żydów przez Morze Czerwone.





Nic to, że leje, (choć na chwilę przestało) i jest ciężko, (tu szacun dla Cleo, która wszystko przejechała sama. No, ma laska ambicję), jechać się jeszcze jakoś da i humory dopisują. O, zaczęło lać. Zjeżdżamy do Wodytsia w prawie słońcu. Nawet pojawia się jaki asfalt. Jeszcze z 10km prosto, potem z 12km drogą trawersująca masyw Opets’ – Nezydli i już jesteśmy w Krasnej Polianie. Brzmi prosto, nie?

Trawers składał się z 2 części – przez górkę do strumyka, i przez drugą górkę, do Poliany. Walimy ostrym podjazdem, wyszło słonko, jest kamieniście błota zatem brak. Jest idealnie. 1, 2, gaz, ostra jazda na stojąco, oby tak więcej.
Zjeżdżamy do strumyka, przelatujemy go, podnosimy moto Cleo i…zaczyna lać.



Z drogi robi się z lekki dramat – wielkie koleiny, wielkie kamienie. Gdyby nie to, że oba moto maja opancerzone spody, a najniższym punktem jest stalowa rama, było by źle. Chwilami rozwalamy kamienie spodami motocykli. Niestety kamienie i kamieniste koleiny kończą się i zaczyna się…….jakby błoto.



Śliska kleista maź na 10-15 cm, koleiny takie, że wchodzi w nie 21 calowe kolo, za to całe wypełnione błotem i wodą. Szaro, zimno (9st.C na termometrze), mocno leje, a droga taka, ze ciężko przejść z buta, nie mówiąc o jechaniu. Teraz uważam, ze gdybyśmy wiedzieli jak będzie – nie pojechaliśmy. Zaczynam mieć wrażenie, że jesteśmy w pułapce na szczury – miejscu, w które wjeżdżasz, ale, z którego już nie wyjdziesz. Zaczynam jechać na 2 moto – 500m moim, powrót z buta, 500m motocyklem Cleo. Dość powiedzieć, że 6km jechaliśmy z 6 godzin. Sorry - ale spory deszcz i walka z materią i własną słabością uniemożliwiły nam robienie zdjęć. BTW - dobre buty ratują przygniecione motocyklem kostki przed połamaniem.

Wreszcie docieramy na skraj lasu – teraz tylko ze 4 km zjazdu i jesteśmy w domu. He, he, he:"...jedyną matką jaką masz, jest nadzieja - głupią matke masz....".

Na skraju lasu spotykamy pasterzy z owcami i Szatanem.



Dlaczego Szatanem – odpowiedz na zdjęciach. Niestety, zjazd okazuje się taki sam jak droga, a mokra glina ma przyczepność lodu. W pewnym momencie, Cleo kładzie moto tak skutecznie, że wykonana z solidnej 5mm blachy dźwignia hamulca tylnego zwija się banana... Chwytam wtedy mega wkurwa – i wściekam się za nią – bardzo mocno i bardzo bez sensu. Zabieram jej moto i mówię, że oddam jak się nauczy jeździć. Wiem ,że zachowanie idiotyczne, ale przy deszczu, przemoczeniu, zmęczeniu i napięciu jakoś tak wyszło….. Potem mi przeszło, przeprosiłem (co czynię i niniejszym) i po 2 km zjazdu na 2 motocykle oddałem jej kluczyki.

W końcu – jest schronisko. W życiu nie czułem takiej ulgi. Cleo nas rozpakowuje, a ja biorę od właściciela 5 kg młot, demontuje dźwignię i tak długo tłukę w nią młotkiem, aż się wyprostowała. A - najpierw przez pół godziny myłem motocykl bo usyfiony był tak, że tylko z patykiem podejdź.









Ot, stare dobre enduro, wykonane ze stali, a nie z alu (aluminium by pękło przy odginaniu). Nazwaliśmy to KSM (Karpacki Serwis Motocyklowy). BTW – dźwignia działa do dziś, i nawet automat stopu działa ; ). A potem sielanka – piffko, kiełbaski z kominka, podziwianie mgły skrywającej góry…… I absolutny pad na ryj.



A z panoram górskich ostało się tyle:

__________________
Każdy dobry uczynek zostanie ukarany.
Przykładnie.
------------------------------------------------------------------

chroń mnie Boże przed przyjaciółmi,
z wrogami poradzę sobie sam...
------------------------------------------------------
Mój ból głowy, moja skrucha,
Moje kiszki, moja franca,
Moja wreszcie groza ducha,
Gdy Kostucha rwie do tańca!

Ostatnio edytowane przez hans : 18.01.2012 o 08:56
hans jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem