Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13.04.2011, 13:31   #29
duzy79
 
duzy79's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Ustroń
Posty: 237
Motocykl: RD07a
Przebieg: 95000
duzy79 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 23 godz 10 min 45 s
Domyślnie

Ja chciałem się podzielić pewnym spostrzeżeniem i przestrzec przed podobnym błędem. A mianowicie po zmianie uszczelniaczy w kołach przestał mi działać napęd prędkościomierza.
Czy ktoś wie co się stanie jak założy się szerszy niż przewidywany przez hondę?
No właśnie......jeżeli styka się on powierzchnią boczną z obudową ślimaka to jest w stanie tak rozgrzać cały element, że elementy wykonane z tworzywa sztucznego ulegają stopieniu. Niestety nie skończyło się tylko na ślimaku, nadtopiło również końcówkę pancerza która wchodzi do obudowy przekładni ślimakowej.
Bardzo żałować nie mam czego bo ślimak był już nadwyrężony a linka prędkościomierza miała około 90.000 km więc też można było mieć zastrzeżenia do idealnego jej działania (choć pewnie jeszcze kilka tyś km by jeszcze dały rady).
Zauważyłem też, kiedy wyjąłem metalową część ślimaka, że jego zęby też są zużyte i to w dość znacznym stopniu. Określiłbym je (w miejscu w którym pracują) jako ostre.
Dodam ze cała przekładnia była myta i na nowo smarowana co około 10.000 km.

Mam też pytanie w związku z wymianą linki prędkościomierza - czy jeżeli ktoś kto to robił i zakładał zamiennik zauważył że jest on krótszy od oryginału?
Znaczy linka względem pancerza mniej z niego wystaje?
Według moich testów i pomiarów wszystko powinno działać, ale może ona się dość znacznie przemieszczać w pancerzu, oryginał tego nie miał - linka dobijała do końca w liczniku, a drugi koniec pokrywał się prawie idealnie z końcem pancerza.
duzy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem