Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.04.2011, 14:32   #16
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 653
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 15 godz 5 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kisiel Zobacz post
Witam,

Membrany oglądałeś pod światło, lekko je rozciągając czy tak tylko "po wierzchu"? 60kkm to jedno, wiek to drugie. U mnie jedna z mniejszym przebiegiem wymagała wymiany, zmieniłem obie.

Gaźnik tylnego cylindra ma większą dyszę główną, iglice również ma inną. Iglice nie są jednakowe, mimo że na oko nie widać różnicy. Nie wolno ich zamieniać miejscami, inaczej jest dawkowane paliwo z dysz.

Jak moto odpala? Czy pracuje równomiernie po odpaleniu na jałowym? Na zimnym, na ciepłym? Jakie są objawy po włączeniu ssania podczas pracy moto?

Piszesz że gaźniki są wyregulowane. Ustawiałeś poziom paliwa w komorach pływakowych albo skład mieszanki? Weryfikowałeś zawory / membrany air-cut?

Wymień też pro forma świece i sprawdź czy mają iskrę, jak wspominali Szanowni Poprzednicy

I nie rób wszystkiego na raz, tylko sprawdź i weryfikuj. Dzięki temu będzie można dojść do przyczyn. Duzo pytań, ale warto szukać takiego trolla krok po kroku.
Membrany, mają 60tys km i były 3 lata temu kupione w Hondzie, więc nie są stare.

No to wczorajsza zamiana membran tlumaczy, dlaczego afryka dziś jezdzi gorzej niż wczoraj, dziś powrót.

Na wolnych obrotach moto chodzi równo, zupełnie normalnie, ssanie takze działa normalnie, ssanie na cieplo = motor zaczyna sie dławić i przygasać.

W gaźnikach regulowałem skład mieszanki, wykręciłem i przedmuchałem dysze i zaworki iglicowe, na końcu robiłem synchro.

Świece wkręce nowe, sprawdzając na każdej iskre. Stare mają tylko 2000km, zamienie membrany miejscami, zmienie króćce ssace na nowe.
Przynajmniej zasilanie w paliwo będę miał wyeliminowane.
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem