Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.07.2008, 09:31   #5
Robertbed
Niewierny
 
Robertbed's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 154
Motocykl: RD07a
Przebieg: 32000
Robertbed jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 min 45 s
Domyślnie

Witam ponownie,
Myslalem ze bedzie to jakas dluga podroz do szczescia na dwoch kolkach,
lecz wczorajszy dzien pokazal ze jednak chyba nie.

Udalo mi sie uprosic mojego znajomego, mistrza napraw motocyklowych silnikow, Jima aby zajrzal na godzinke i rozpalil serce Afri, udalo sie!!!
Sukces. Oto fotka:


Mistrz martwil sie o zgluciale pozostalosci paliwa na dnie gaznika, po takim postoju ponoc to bardzo czesto sie zdarza, a wtedy moze dojsc do trwalego uszkodzenia gaznika, ponoc
Zdjelismy filtr powietrza, po wpryskaniu duzej ilosci WD40 w gaznik, wlalismy deczko paliwa i proba odpalenia, zaplon nastapil ale na krotko.
Raz jeszcze zabawa z WD40 i paliwem, potem jeszcze 4 razy i po obstukaniu delikatnie gaznika Afri sie wkur.... i dala z rury ze heeej.
Podziekowalem Mistrzowi napojami chlodzacymi,hehe, wzialem sie za skladanie i czyszczenie plastikow.Co ciekawe najlepszym srodkiem do czyszczenia blotnika i tych bialych plastikow okazal sie kuchenny Cif!
Polecam, nawet nie Cif,ale najtansze kuchenne mleczko.
Efekt, wszystko bielutkie jak snieg, a byly w szarym stanie.


jak widac felgi wymagaja gruntownego czyszczenia, na co Mistrz Jim ma mi przyniesc jakis badziew chemiczny to tej roboty.

Myslalem wczoraj jak mam sie zabrac za czyszczenie i odnawianie pokrywy silnika.


Czy ktos moglby cos podpowiedziec jak sie to robi?Tak dla potomnosci.

Ja akurat wpalem na pomysl ze sobie wezme te pokrywy od tego drugiego silnika,tam sa jak nowka i po problemie.Przy okazji zmiany pokrywy spojrze tez na stan wnetrza, sprzegla etc.postaram sie udokumentowac prace.

Nastepna sprawa to lancuch, czyszczenie tylnego kola itd.


Tu juz troche nad tym popracowalem,ale jak widac jeszcze duzo pracy trzeba wlozyc.

Efekty juz widac. na zdjeciu ponizej Krolowa w pelnej krasie Piekna!

To siedzenie pod moturem to moj maly projekt,jak na razie wycialem polowe
gabki, po tym zabiegu moge spokojnie do ziemi dosiegnac,hehe
Dalem dolna ochrone silnika do polerki do kolegi co ma zaklad obrobki marmuru , wiem ze nie powinno sie swiecic jak psu jajca,ale bede musial sam to delikatnie zmatowic, efekt polerki oczywiscie przedstawie fotograficznie.

To tyle na dzisiaj.Pozdrawiam wszystkich!
__________________
to byly piekne dni.....
Robertbed jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem