Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.01.2011, 22:45   #315
dopra
 
dopra's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Poznań
Posty: 628
Motocykl: DR650SE
Galeria: Zdjęcia
dopra is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio
Kolego Dopra , opona stworzona do zapierdalania po piochu jest tylko jedna , nie ma co kombinować , może taka a może inna . Szczególnie jeśli obycie i doświadczenie z pustynią marne . Mitas E09 ma tendencję do zakopywania się podczas ruszania im cięższe moto tym gożej , bardzo ciężko na wydmach . Do motocykla typu HP2 czy LC8 , nie ma co kombinować , wiesz jak robi sie kapcia na pustyni ?. Ale najważniejszy jest przód , to że bieżnik jest podobny wizualnie do innych opon , nie znaczy że podobna bieżnikiem opona posiada te same właściwości . Zjeździłem kilka kompletów Desertów w cięższych enduro na pustynnych piochach i uważam że nie ma sobie równych . Dawniej jeździłem na Mitasach w lekkim moto i uważałem ze są to dobre opony , dziś wiem że są lepsze , kiedyś za cenę jednego kompletu sixdaysów , kupowałem 3 komplety C10 i C15 , dziś jeżdżę na metzelerach . Dość ważne nie kupuj Desertów starszych datą produkcji , bież najświeższe .
Powodzenia w Tunezji .




Cytat:
Napisał dopra Zobacz post
Kolego Adagiio, dziękuję za wskazówki, obecnie z przodu mam MT21 i dosyć dobrze mi się na niej jeździ, myślałem o założeniu T63 na przód i E09 na tył. Na takim zestawie raz jeździłem na pustyni błędowskiej i siedleckiej i powiem szczerze, że trochę się narobiłem. Problem jest w tym, że Deserta trudno kupić w rozmiarze 140/80-17

Chciałbym Ci podziękować za cenne wskazówki, w Tunezji miałem z przodu Motoz Desert, z tyłu Michelin Desert, musze powiedzieć że byłem zachwycony trakcją, tył bardzo dobrze trzymał na kamieniach i twardych podłożach jak i na piasku, dla mnie nr.1
dopra jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem