Wątek: 3000 20w50
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.07.2010, 12:45   #8
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Jak robisz dla siebie to polecam zdjąć głowice i cylindry, oddać wszystko do pomiarów, zweryfikować wyniki z limitami w książce serwisowej i podjąć decyzję o metodzie rewitalizacji silnika. Czasem wystarczą same głowice. Czasem dodatkowo wymiana pierścieni. A może się zdarzyć tak, że trzeba będzie zrobić nadwymiarowy szlif cylindra (nowe tłoki 700pln, nowie pierścienie 500pln, sworznie tłokowe pewnie też bo są za 80pln sztuka, komplet uszczelek 350pln, robocizna szlifierza 60-100pln za cylinder plus jakieś 200pln na uszczelniacze zaworowe i po 150pln na jedną głowicę za szlif i docieranie zaworów).

Wierz mi, boli, ale jak już odpalisz silnik to aż chce się jeździć.

Jeśli się nie znasz to lepiej takie grzebanie powierz komuś kto się zna.

Rambo, powinienem użyć terminu "lepki". Patrząc na karty produktu i współczynniki lepkości dla tych dwóch olejów mogę stwierdzić, ze Agip jest lepszy. Pewnie dlatego 2 razy droższy. Ale ma jedną "wadę" - jak masz padnięte uszczelniacze zaworowe to przy rozruchu po postoju więcej się go spali. No ale to występuje tylko w silnikach które nie są w pełni sprawne, więc to żadna wada oleju .

Natomiast mogę pocieszyć, że z czasem i 20W50 będzie jarała w sporych ilościach przy rozruchu .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem