Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.02.2010, 11:51   #2
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

To ja pierwszy!
Bardzo proszę o nie uleganie emocjom i rzeczową rozmowę.

1.Warunkiem jest aby w takim dziale zamieszczać swoje oferty jest składka w wys 50zł rocznie dla dostawców+co łaska lub wedle własnego kalkulatora dochodów . to bym wykreślił bo nie chcę mi się nawet zastanawiać kto ma jaki dochód. Czy te 50zł to składka dodatkowa Czyli oprócz 30 na forum dodatkowe 50 za prowadzenie działalności? Jeśli dobrze to zrozumiałem to OK. Można dopisać, że jeśli ktoś czuję, że te 50zł kłóci się z jego bilansem zysków i strat to może złożyć dobrowolny datek na rzecz forum. Chciałbym aby datki te były jawne i wisiały w osobnym sprawozdaniu.

2. minimum roczny staż w życiu społecznym forum. Kłóci mi się to ze szczytnym celem dostawców i producentów. Staż OK ale czemu roczny 3 miesiące też są OK. Jest to wystarczający czas aby nowy członek się nieco obył a jeśli ma pomysł lub możliwość sprzedaży po taniości to działa to tylko na naszą ogólną korzyść.

3.każda akcja typu zamówienia zbiorowe 5% na forum.(kasa musi przejść przez ręce forum) Jestem przeciwnikiem % na forum bo kto ma tego pilnować Mamy zaglądać do kieszeni organizatorowi akcji Sprawdzać cennik hurtowy?
% już był i nie sprawdził się. Między innymi stąd ewoluował pomysł wprowadzenia abonamentu. Jestem na nie.


4. firmy i spamerzy bez stażu 600zł rocznie Powiedzmy że po 3 miesiącach mogą na ogólnych zasadach. Wcześniej powiedzmy 100/miesiąc.

Panowie, ponieważ niedługo mam nadzieję zaistnieć w Waszym szacownym gronie to temat ten jest mi szczególnie bliski. A że bardzo lubię jasne reguły to uważam, że zasada dodatkowej opłaty za możliwość zaistnienia w dziale PiD + jakiś staż na forum jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim na starcie jasno określa reguły. Coś czego do tej pory nie było.
Oczywiście można się zżymać, że to niesprawiedliwe bo przecież wszyscy budujemy to forum więc dlaczego mamy płacić?! W moim odczuciu powinniśmy z dwóch powodów. Po pierwsze, nikt nie będzie mógł nam zarzucić, że pasożytujemy na zdrowym ciele forum a po drugie z elementarnych zasad przyzwoitości - coś bierzesz (relkama, grupa docelowa podana na tacy, wsparcie i autorytet forum itp) daj coś od siebie.
Tak uważam.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem