Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Himalaje 2011 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9511)

Stachu 23.05.2011 09:04

Himalaje 2011
 
Nie wiem czy się uda ale planuję w okolicach 1-24 lipca wystartować enfildem w góry. Wiem że kilka osób z forum już tam było więc proszę o dobre rady;). Załatwienie wiz, szczepień, pakowanie, - nie ma problemu. Te tematy mam już przerobione. Trasa będzie standardowa. Proszę o pomoc w wyborze wypożyczalni RE. Może macie tam już jakieś kontakty. Może jesteście w stanie poradzić czy warto z wypożyczalnią umawiać się wcześniej mailowo/telefonicznie (chociaż mam trudności z rozmawianiem z Hindusami przez telefon;)) czy może taniej wyjdzie (i nie zabierze kilku dni) załatwienie tego tematu na miejscu. Z jednej strony chciałbym mieć już nagrane motocykle przed wyjazdem żeby w tej materii mieć również spokój ducha. Z drugiej strony wiem też targowanie na miejscu da lepsze ceny i motocykle. Jakie modele radzicie wypożyczyć? 350/500? Jeździłem już po Himalajach 350-tką ale to było w Nepalu i trasa była dużo krótsza. W grę wchodzi wypożyczenie od 2 do 4 motocykli - grupa wyjazdowa dopiero powstaje. Z góry dziękuję za pomoc:).

HBRT 23.05.2011 11:18

Hej :) co to znaczy "trasa standardowa"? ...bo nie wiem skad chcecie jechac na 2 kolach. Moim zdaniem najlepszy pomysl to bus z Delhi do Manali i tam wypozyczenie. Ja wypozyczalem RE w Leh w kwietniu ale tylko na lokalne przejazdzki. Przelecze Khardung i Changspa pokonywalismy juz autem ze wzgledu na warunki w kwietniu (jeszcze zima). Moze Ci sie przyda namiar na wypozyczalnie RE w Manali polecana przez kilka osob na horizionsunlimited:
http://www.royalmototouring.com/
Mam gdzies nawet link do tematu z wymiana opinii na temat w.w. wypozyczalni, poszukam jak bedziesz potrzebowal. Ja niestety nie korzystalem ze wzgledu na to ze droga Manali-Leh jest zamknieta w kwietniu i dostalem sie do Leh samolotem. Jesli tez macie taki pomysl to odradzam - zbyt gwaltowna zmiana wysokosci powoduje, ze 2-3 pierwsze dni sa wylaczone z jakiejkolwiek aktywnosci. No ale ja nie mialem wyjscia...
Ech... zazdroszcze tego wyjazdu. Ladakh jest jednym z miejsc gdzie bardzo chce wrocic i planuje juz sierpien 2012 na taki wypad. W tym roku juz inne plany..
P.S. O tym,ze potrzebujecie Inner Line permits to na pewno wiesz ale jesli bedziecie w grupie min. 4 osobowej to mozecie zalatwic je samemu co zaoszczedzi Wam ok 1.000 rupii w sumie choc to tez nie megafortuna..
P.S.2 W Leh polecam Norlakh Tibetan Kitchen, rzut beretem od meczetu. Jedzenie maja przezajebiste... oczywiscie veg.

sambor1965 23.05.2011 11:36

Nie wiem czemu sie upieracie na te enfieldy. Wolałbym to zrobić Bajajem lub Puslarem

HBRT 23.05.2011 11:46

Ja mysle, ze ganz egal czy enfield czy srenfield :) za bardzo bylem pod wrazeniem otaczajacej rzeczywistosci by zwracac uwage co ma sie pod tylkiem. Najwazniejsze by bylo sprawdzone (czyt. ze sprawdzonej wypozyczalni) i by sobie nie zepsuc wyjazdu przez np. rozsypana skrzynie gdzies w gorach. I oczywiscie dobre ludziska pomoga ale co z tego jak pare dni w plecy...

Stachu 23.05.2011 11:50

Z Delhi pojedziemy koleją albo busem do Manali. Jeszcze nie wiem dokładnie jak się ułoży. Pracuję nad tym. Enfieldy ze względu na klimat. Bajaje i Pulsary wcale nie są lepsze;).

dopra 23.05.2011 13:05

Cytat:

Napisał Stachu (Post 178909)
Bajaje i Pulsary wcale nie są lepsze;).

moim skromnym zdaniem są, niezawodne, stare silniki japońskie (Kawaski) z gaźnikami mikuni.

Stachu 23.05.2011 13:15

Wybór padł jednak na Enfieldy;).

dopra 23.05.2011 13:26

Cytat:

Napisał Stachu (Post 178932)
Wybór padł jednak na Enfieldy;).

też bym pewnie tak zrobił, enfild ma swój klimat :)

Futrzak 24.05.2011 14:15

Gdzie ty pojedziesz jak Zosieńka niebawem rodzi ?????????????

Stachu 25.05.2011 07:11

W Himalaje:).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.