Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Gaźnik/Wtrysk a jakośc paliwa i wysokośc N.P.M. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4610)

Mitzrael 14.11.2009 23:45

Gaźnik/Wtrysk a jakośc paliwa i wysokośc N.P.M.
 
czecho, z racji tego że nie wiem gdzie umieśćić ten temat/pytanie daję go tutaj, ... zależy mi na paru opiniach:

1) jak wygląda sprawa z kiepskim paliwem, AT wiem że zeżre wszystko a jak to się ma do BMW GS 650 Dakar?? chodzi mi głównie o paliwa z terenów Azji

2) z licznych relacji na forum kumam że np powyżej 4.000 M.N.P.M. na Afryce czuć znaczny spadek mocy... pytanie czy GS pójdzie wogóle powyżej tej wysokości?

z góry dzięki za pomoc

wieczny 15.11.2009 01:50

Co to jest BMW ;)?

kudlacz 15.11.2009 08:33

BMW -Black Man Wheel. ... Hmmm- czyli co można podciągnąć pod "czarnuchów"?:confused:

chomik 15.11.2009 10:32

Panowie, kolega pyta nie o skrót BMW.... do tematu proszę..

Mitzrael 15.11.2009 11:01

Widze że to forum niezbyt lubi BMW... jestem na etapie planowania wyjazdu do Azji...jako miłośnik gór szczególnie interesuje mnie rejon Pamiru... razem z dziewczyną sprzedaliśmy nasze turystyki i jesteśmy na etapie zakupu moto... ja poszukuję Afriki...a dziewczyna z racji tego że nie dałaby sobie rady z Afryką potrzebuje czegoś bardziej poręcznego... i wybór padł na Dakar....tylko że próbuję się dowiedzieć jak wtrysk sobie radzi z kiepskim paliwem i wysokośćia...jest tu dużo kon kret ludzi co się na tym zna i z tego powodu proszę o Wasze opinie...

PARYS 15.11.2009 11:10

A dlaczego nie da rady z afryką?
Masz czas na przygotowania jeszcze. Zawiechę lekko obniżyć jak dziołcha niska

A BMW to Black Magic Woman - Santana. Albo na przykład Be My Woman.

LukaSS 15.11.2009 11:17

Nie wiem jak to jest w motocyklach z wtryskiem, ale moim zdaniem jest czujnik ciśnienia atmosferycznego, który dostosowuje skład mieszanki do warunków atmosferycznych, otwarcia przepustnicy itd.
Z tego co czytam, to BMW na wtrysku całkiem dobrze sobie radzą na paliwie niskooktanowym, byleby było czyste - nawet niewiele zasyfione paliwo skutecznie zatrzymuje BMW na długo. Jedynym minusem jest znacznie wieksze spalanie na wtrysku w porównaniu do gaźnika.

A dla dziewczyny dlaczego BMW? Nie bierz tego, weź cos sprawdzonego: XTZ660, Dominatora, a nie na wynalazkach sie bujacie z którymi mogą być problemy.

zombi 15.11.2009 11:19

Chyba, w relacji z wyprawy w Himalaje, koledzy pisali o BMW na sporej wysokości. Klienci wozili laptopy i zmieniali mapy zapłonu :vis: - niby się da pojechać.

rambo 15.11.2009 11:24

Cytat:

Napisał LukaSS (Post 84082)
weź cos sprawdzonego: XTZ660, Dominatora, a nie na wynalazkach sie bujacie z którymi mogą być problemy.

:Thumbs_Up:


Faktycznie, sporo osób na tym forum było w Azji, ale chyba BMW nikt CI tu nie poleci :D:p

Jeśli to coś pomoże to zajrzyj tu
www.worldonbikes.pl :)

fxrider 15.11.2009 12:26

Cytat:

Napisał PARYS (Post 84080)
A dlaczego nie da rady z afryką?
Masz czas na przygotowania jeszcze. Zawiechę lekko obniżyć jak dziołcha niska

Cytat:

Napisał rambo (Post 84086)
:Thumbs_Up:
[...] ale chyba BMW nikt CI tu nie poleci :D:p


Cytat:

Napisał LukaSS (Post 84082)
A dla dziewczyny dlaczego BMW? Nie bierz tego, weź cos sprawdzonego:

Na prawdę nie wszyscy muszą jeździć Jedynym Słusznym Motocyklem (Modelem/Marką), a o dziwo nawet mogą być z tego zadowoleni i wcale nie chcieć się przesiadać, serio :)

W temacie - poszukaj kontaktu z data7 - łatwo go znaleźć na wielu forach (->google), ew. uderz na PW a dam Ci jego gg. Przejeździł małym dakarem koło 70kkm w tym sporo w obszarach uznawanych za niekoniecznie cywilizowane, więc na pewno będzie w stanie udzielić Ci konkretnych informacji.
Samo moto bardzo fajne - nie ma typowych wad, jest bezproblemowe, wygodne, łatwe do opanowania, mało pali - IMO w tym kontekście bardzo dobry wybór, mimo, że n.p. dla mnie jest za małe.


pozdrawiam, Adam

P.S.

Cytat:

Napisał Mitzrael (Post 84044)
z licznych relacji na forum kumam że np powyżej 4.000 M.N.P.M. na Afryce czuć znaczny spadek mocy...

poniżej też :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.