Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Jaka koszulka termoaktywna na lato? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40123)

krzysiek_m 26.04.2021 19:55

Jaka koszulka termoaktywna na lato?
 
Co polecacie w 2021r pod zbroję na enduro/mx latem?

Nie na wycieczki, tylko na rycie w terenie, tor mx czy zawody - na warunki, gdzie z definicji jest za gorąco a oczy zalewa pot i łzy.

Ze względów higienicznych wolę coś mieć pod zbroją. Do tej pory miałem jakieś przypadkowe "koszulki termoaktywne", a wiadomo, że każda warstwa dociepla, więc zaczynam rozglądać się za czymś co będzie docieplać jak najmniej.

zylek 26.04.2021 20:29

Cytat:

Napisał krzysiek_m (Post 731476)
Co polecacie w 2021r pod zbroję na enduro/mx latem?

Nie na wycieczki, tylko na rycie w terenie, tor mx czy zawody - na warunki, gdzie z definicji jest za gorąco a oczy zalewa pot i łzy.

Ze względów higienicznych wolę coś mieć pod zbroją. Do tej pory miałem jakieś przypadkowe "koszulki termoaktywne", a wiadomo, że każda warstwa dociepla, więc zaczynam rozglądać się za czymś co będzie docieplać jak najmniej.

Na ciepło ja używam 3D od BRUBECK w kurtkim i długim rekawie. Bardzo cienka, ale przyjmuje dużo wilgoci. Dla mnie bomba

matjas 26.04.2021 21:04

Tylko wełna. Zaden plastik.

zaczekaj 26.04.2021 21:07

Ja używam Redline Outlast. Ten sam komplet na zimę i na lato.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bukowski 26.04.2021 21:38

merino, nie ma co szukać ersatzow.
nawet przy 20 stopniach zakładam do biegania, jest lepiej niż w samej bokserce

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

zaczekaj 26.04.2021 21:52

O tak, merino też robi robotę a w dodatku nie śmierdzi tak szybko. Mam jednak wrażenie, że jest mi w niej nieco cieplej niż w outlaście, więc na upały odpuszczam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krzysiek_m 26.04.2021 22:31

Hmm.. A coś konkretnego z merino polecacie? Czytam o SmartWool i IceBreaker. Sprawdzi się to jak będzie zbroją dociśnięte do ciała?

bukowski 26.04.2021 22:58

Ork :P

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

dżony 26.04.2021 23:51

Odkąd raz ubrałem bieliznę z merino nie chce nic syntetycznego. Wszystkie stare ciuchy termo dobijam teraz w robocie i w warsztacie bo przy spawaniu zawsze i tak sie coś popali a wełny szkoda. Sukcesywnie dokupuje kolejne komplety merynosa, przerobiłem i te najtańsze z Decathlonu, przez komplety które szył Emek po Icebreaker czy Devold. Powiem tak, z jakiej firmy byś nie kupił i tak 100% wełna będzie lepsza niż każdy syntetyk czy bawełna.

Ciężko w to uwierzyć ale serio po paru dniach użytkowania to nie śmierdzi, śmierdzi ciało a ciuch nie. Przewietrzy się przez noc a rano koszulka praktycznie bez zapachu. Komfort termiczny też zdecydowanie lepszy, grzeje super a paradoksalnie latem wcale nie czuć gorąca. Wełna dobrze odprowadza wodę i szybko schnie.

Z minusów jest to, że wełna jest dużo deliaktniejsza niż syntetyki. Łatwo o rozdarcie czy oczko. Przy ubieraniu trzeba uważać, żeby nie wciągać na siłę.

Rozejrzyj się w Decatholonie, kupiłem tam kilka kompletów na wyprzedażach za małe pieniądze

Dubel 27.04.2021 06:51

Merino do biegania powinno sie sprawdzic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.