Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dainese (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31284)

Jarek 19.02.2018 14:10

Dainese
 
drybne pytanie- czy ktoś ma/miał do czynienia z ciuchami tej firmy- chodzi mi konkretnie o Sandstorm lub D-explorer....ciekaw jestem jak z trwałością...
pzdr

bukowski 19.02.2018 15:35

Ja mam texową kurtke dainese po 5 sezonach (może ktoś reflektuje? tanio oddam)
Dobrze wykonana, w tym roku pierwszy raz ją wyprałem i nawet jakoś wygląda. Nic się nie spruło, goretex z grubsza trzyma, ochraniacze solidne. Małe zastrzeżenia do ergonomii zapinania pod szyją.
Z uszkodzeń, to poszedł nit przy naramienniku (po glebie) no i urwał się dzyndzel przy suwaku. Dobra kurtka, solidna ochrona (pełny żółw, naramienniki, łokcie), nie mam większych uwag.

KML 19.02.2018 16:59

Nie wiem jak texy ale skóry robią pierwsz klasa.
Mam kurtkę super speed c2 I jestem z niej bardzo zadowolony.

marcinos11 19.02.2018 18:24

sandstorm mam kurtkę....

Co do kurtki to świetna do temp. min +5... z goretexu nie jestem zadowolony-wg mine jak to nie laminat to jest to zbędna rzecz...
Jakość? Pierwsza klasa :) wentylacja bardzo dobra. Kurtka jest też bardzo wygodna. Cena? troche za wysoka w zestawieniu co za te $$ można mieć.

Gacie mam ridder d1 i są rewelacyjne jako całoroczne- nawet w klimacie południowej francji latem :D ale jak chodzi o deszcz to zewnetrzny materiał tak nasiąka że goretex łapie wilgoć (nie przecieka ale jest meeeega wilgotno) ciężko to później wysuszyc dobrze po całym dniu jazdy lub leździe w deszczu...

PS. skóry robią duuuuzo lepiej od tekstyliów :)

mam nadzieje,że troche pomogłem.

piotr.dialog 19.02.2018 22:23

Komplet D-explorer
 
Cześć ja użytkuję od zeszłego roku komplet D-Exlorer z Gore-Tex i na razie nie mam żadnych uwag to najlepszy kombinezon jaki miałem jeżeli chodzi o podróż w temp. poniżej 10 stopni. W tym roku jadę na Bałkany więc przetestuje w upale.

Jarek 20.02.2018 09:12

Dzięki Panowie:)- wybór chyba oscyluje na d-explorer beż, ale jeszcze będę mierzył sandstorm...trochę mnie zastanawia opisana słaba jakosć goretex-u...w końcu juz lepszych membran nie ma, więc o co ..kaman?- ciekawe czy w obydwu opisanych typach jest ten sam rodzaj gore...nic to, w tygodniu bedę na Puławskiej(nowy sklep) to się zaznajomie blizej:)
jeszcze raz dzięki za odzew, lwg:)
pzdr:Thumbs_Up:

marcinos11 20.02.2018 09:51

nie zrozum mnie źle- goretex jest super. Problem tkwi w tym że wierzchnia warstwa tak w deszczu nasiąka(jaka by nie była) że w deszczowe dni jest problem bo wilgoć się robi a dwa, jak sie gdzieś zatrzymasz na noc (campink czy hotel) to bez kładzenia na grzejniku rano się zakłada -no wilgotne gacie...
Mam te ciuchy co napisałem już dwa lata i jeżdzę w nich cały rok do roboty w róznych warunkach...
za te pieniądze co chce dainese to można już by laminat dostać.... z revita lub klima. No ale to kwestia indywidualnych potrzeb :)

pattryk 20.02.2018 13:01

jakość pierwsza klasa!

przy np. buzerach należy uważać na podróbki bo jest ich sporo z CHRL

piotr.dialog 20.02.2018 15:42

Panowie laminat do dobre rozwiązanie tam gdzie jest zimno w upałach tylko blokuje przepływ powietrza.

Melon 20.02.2018 18:09

Cytat:

Napisał piotr.dialog (Post 571562)
Panowie laminat do dobre rozwiązanie tam gdzie jest zimno w upałach tylko blokuje przepływ powietrza.

Pod tym się podpiszę.Na nasze warunki membrana wypinana.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.