Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   GPS (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=111)
-   -   GPSies w kulki ze mną leci (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23368)

zbyszek 12.03.2015 12:50

GPSies w kulki ze mną leci
 
2 Załącznik(ów)
Hej Ludzie.
Mam mały problem ze stronką GPSies. Strona nie widzi mojego Garmina,
a objawia się to tak;
robię traskę- klikam ''Prześlij do Garmin GPS'' i pojawia się taki alert

Załącznik 53835

Zatem klikam Ok i pojawia się info że wtyczka jest zainstalowana, bo oczywiście jest...

Załącznik 53836

Nie mam pojęcia co z tym dziadostwem zrobić dalej:mur:
pomoże Ktoś:bow:
ps. urządzenie jest normalnie widoczne w Base Camp i Map Source

mishieck 12.03.2015 13:08

Spróbuj inną przeglądarką. Jak nie pomoże to zostaje ci ręczny eksport gpx-a do pliku i wgranie do gpsies.

wilq.bb 12.03.2015 13:24

Poszukaj sterownikow pod winde do twojego gpsa. Etrex ventuere robil takie cyrki bez zainstalowanych sterow. Wtyczka to co innego.

wytapatalkowane - sorry za bledy i brak polskich znakow

zbyszek 12.03.2015 16:38

Próbowałem przez Chrom, i nic z tego.
Możecie jakoś krok po kroku napisać jak to zrobić?
A może jakieś ustawienia? Możliwe że sobie coś sam naklikałem, bo jakiś czas temu wszystko działało.

strobus1 12.03.2015 17:04

zainstaluj to o co cię prosi strona gpsies
Garmin Comunicator Plugin
U mnie to pomogło.
Zdrówka

wilq.bb 12.03.2015 17:05

Zainstaluj poi loadera i usb drivers z http://www8.garmin.com/support/colle...t=010-00596-01
Uruchom ponownie kompa i daj znać.
PS.Jak dobrze wypatrzyłem masz astro 220 stąd takie linki.

Opcjonalnie skrobnij na PW swój nr tel wieczorem przekręcę i może uda się pomóc (jak powyższe zawiedzie)

sowizdrzal 12.03.2015 18:16

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 422692)
zainstaluj to o co cię prosi strona gpsies
Garmin Comunicator Plugin

No przecież napisał wyraźnie, że wtyczka jest zainstalowana :umowa:

Zbyszek - na to nie ma pewnej reguły. Oprogramowanie do współpracy
z Garminem, także mapy i tracki na Garmina, robione są przez różnych producentów,
nie zawsze w pełni doinformowanych. Zwłaszcza, jeśli piszą pod system Windows
z mnóstwem różnych niekompatybilnych wtyczek, sterowników, przeglądarek itp.

Podobnie zachowuje się BaseCamp - nie wszystkie formaty pozornie garminowskie
czyta i widzi. Czasem wystarczy obróbka innym pogramem (np. GPXEditor),
żeby mapa lub ślad stały się nieczytelne.

Najprościej będzie (jak już to wyżej padło) ściągnąć plik GPX ręcznie i tak samo wgrać
go na urządzenie. Tu przynajmniej jest prawie pewne, że track na urządzeniu będzie widoczny.
Z mapami nie jest to już takie pewne....

zbyszek 12.03.2015 21:07

Odinstalowałem wtyczkę, zainstalowałem i,,, dalej wielki wój.
To co proponował Wilq.bb zaisalowałem... i tez nic się nie zmieniło, więc
wywaliłem wszystkie programy co tam miałem do Srarmina, efekt żaden. Nie robi i koniec. Alert -zainstaluj wtyczkę, no a wtyczka jest,:mur:
Może Ktoś znajdzie chwilkę wieczorem i napisze mi step-by-step jak to ręcznie zrobić. Niestety słabo ogarnięty w tej kwestii jestem, a tu zdaje się doktorat potrzebny??:D
Nie ma pospiechu, nie musi być natychmiast, dzisiaj. Mam teraz sporo czasu :o:spac:

sluza 12.03.2015 21:19

a to nie jest związane z tym? jak wpisuję adres gpsies.com to wyświetla mi się to:

March 11 2015, 9:00 pm (MEZ): we are just optimizing the database and we will finish soon (1-2 hours). Please stay tuned...

sowizdrzal 14.03.2015 18:52

Cytat:

Napisał zbyszek (Post 422729)
Odinstalowałem wtyczkę, zainstalowałem i,,, dalej wielki wój.
To co proponował Wilq.bb zaisalowałem... i tez nic się nie zmieniło, więc
wywaliłem wszystkie programy co tam miałem do Srarmina, efekt żaden. Nie robi i koniec. Alert -zainstaluj wtyczkę, no a wtyczka jest,:mur:
Może Ktoś znajdzie chwilkę wieczorem i napisze mi step-by-step jak to ręcznie zrobić. Niestety słabo ogarnięty w tej kwestii jestem, a tu zdaje się doktorat potrzebny??:D
Nie ma pospiechu, nie musi być natychmiast, dzisiaj. Mam teraz sporo czasu :o:spac:

Tak mi się wydaje, że niepotrzebnie tracisz nerwy. Te problemy mogą zależeć także (jeśli nie przede
wszystkim) od wersji Windowsa i sprzętu, innych programów zainstalowanych w systemie, i jeszcze
setek innych ustawień. Zamiast upierać się na konkretny software, spróbuj metody (naj)prostszej
i potraktuj wgrywanie tracków na GPS jak zwykłe kopiowanie plików z katalogu do katalogu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.