Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Honda CB 750 Seven Fifty (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22362)

graphia 31.10.2014 16:19

Honda CB 750 Seven Fifty
 
Po naciśnięciu przycisku rozrusznika ze stycznika elektromagnesu rozlega się głośniejsze cyknięcie - światła na chwilę przygasają, potem znów świecą mocno ale rozrusznik się zupełnie nie poruszy.... Czyżby to ten stycznik szlag trafił?

szynszyll 31.10.2014 16:32

Slabe aku

graphia 31.10.2014 17:42

No mam nadzieję.... chociaż światła, dzwonek - na pełnej ku....e :) Ale dlaczego aku rozładowuje się po dwóch miesiącach stania motocykla?

jamcio 31.10.2014 17:53

Klemy przeczyść zanim aku zmienisz... powinno się polepszyć.

graphia 31.10.2014 17:57

Klemy czyste, wylizane, nawet miedziowym zabezpieczone.... moze mam jakieś lewe prądy? lub prądy spieprzające?

Złom 31.10.2014 18:10

sprawdź poziom elektrolitu w aku! zawsze jak jest mało aku napięcie trzyma ale do rozruchu to już za mała pojemność chociaż światła i klakson dobrze krzyczą

z fona

Mhv 31.10.2014 18:18

Szynszyll dobrze pisze, żadne szmery bajery tylko mało prądu w akumulatorze/niedokręcone klemy..standard. Jak nie jeździsz więcej niż miesiąc to lepiej odłączaj akumulator.
Rozrusznik (czyli mały silnik elektryczny) potrzebuje znacznie więcej prądu niż jakiś klakson czy światła czy cokolwiek innego, więc to że wszystko inne działa świadczy najczęściej o niskim napięciu akumulatora właśnie.

cezeters 31.10.2014 18:51

po pierwsze sprawdż akumulator .ale...
miałem kiedyś właśnie sevena i po włożeniu silnika (po wymianie napinacza i łańcucha alternatora) ja za guzik, a tu "guzik" tylko cykanie stycznika. wiec aku do ładowania. I to samo.+ aku samochodowe. Dalej tyk,cyk. Nowy aku motocyklowy i ch...j.
Aż wreszcie usiadłem zrezygnowany na moto nie wiedząc już co myśleć i znowu nacisnąłem martwy guzik i wtedy zagadał. Okazało się , że siedząc na moto odruchowo wcisnąłem klamkę sprzęgła . Kiedy naciskałem sprzęgło kręcił , a bez to cykał . I tak zawsze. I jeździłem...
Dziś z perspektywy lat (16) wydaje mi się , że też przy naciskaniu sprzęgła zapalała się również kontrolka nóżki bocznej lub luzu (nie pamietam już bo to dawno było) i teraz wydaje mi się , że przyczyną mogła być dioda która rozdziela układ nózki od luzu i sprzegła.
sprawdź czujnik przy sprzęgle ...

graphia 31.10.2014 23:39

Ale ja nigdy nie miałem takich objawów rozładowanego aku. Zawsze było to kilka obrotów rozrusznika... coraz wolniej.. coooraaaz wooolniej..... ale nigdy takie pykanie stycznika, pykanie? to całkiem głośne stukanie

Mhv 01.11.2014 00:25

A jak to coraz wolniej=0 to co się działo? Kiedyś się musi rozładować.
Uwierz, to standardowa sprawa i najczęściej oznacza to co wyżej opisane.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.