Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Afryka Zachodnia - marzec/kwiecień 2013 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=14831)

Piast 19.09.2012 21:47

Afryka Zachodnia - marzec/kwiecień 2013
 
Siemka,

planuję podróż do Afryki Zachodniej i wstępny plan jest taki żeby dojechać do Kamerunu. Start - najwcześniej jak można w marcu 2013. Wszystko zależy od tego, kiedy puszczą mrozy zimowe.

Szukam kompanów zainteresowanych tym kierunkiem lub ekipy, do której mógłbym się dołączyć.

Trasa, kraje i miejsca są do uzgodnienia. Myślę, że podróż może potrwać 3-4 tygodnie. Zakładam, że większość wiz będę się starał zorganizować w PL, żeby nie tracić czasu. Odległość to około 10 tys. km z czego 3600 km to Europa.

Po dotarciu do Kamerunu rozpatruję różne koncepcje na plan dalszy podróży:

I. Jeśli podróż będzie sprawnie przebiegała i będzie można zmieścić się w czasie max. do 5 tygodni to powrót do PL zmodyfikowaną trasą.

II. Zbunkrowanie motka na jakiś czas (miesiąc, może dwa) powrót samolotem PL, ogarnięcie zawodowych tematów, powrót do Kamerunu i jazda z powrotem inną trasą. Czas powrotu jest ważny, żeby nie załapać się na porę deszczową, a upały w maju czy czerwcu mi nie przeszkadzają.

III. Jeśli Afryka mi przypasi to zbunkrowanie motka na jakiś czas (miesiąc, może dwa) powrót samolotem PL, ogarnięcie zawodowych tematów, powrót do Kamerunu i jazda dalej. Najchętniej poszukałbym jakiejś opcji przerzucenia motka do Etiopii, Kenii, Ugandy i jechałbym dalej do RPA.

W grę wchodzi też Afryka Wschodnia. Jak ktoś ma jakiś pomysł na ten kontynent to poproszę o info.

Jeżeli macie jakieś porady, spostrzeżenia odnośnie trasy to również poproszę o info.

Pozdrawiam

Piast

kajman 20.09.2012 18:50

na pewno będzie Ci ciepło w tym okresie - szczególnie przez Mauretanie - ale i Mali będzie nieźle grzało
w lutym to wszyscy z tamtąd uciekają

Piast 21.09.2012 07:14

Siemka,

jasne, mam świadomość temperatur. Jeżeli będzie tak do 45 stopni to jakoś dam radę. Byłem w tym roku w Azji Centralnej i tam też trochę grzało.

Jeśli by się okazało, że luty jest życzliwy to może nawet wcześniej bym wyjechał.

Wszelkie porady i spostrzeżenia mile widziane. Poproszę o więcej.

Pozdro

Piast

betu 21.09.2012 08:46

Mnie sie wydaje-przynajmnej ja bym tak zrobil-ze jezeli celem jest Afryka-to olac Europe,i najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotrzec do granic kontynentu,np.autem i na przyczepie motorki.
Szkoda sil, opon i czasu.
Ale to tylko moje zdanie.

Mirmil 21.09.2012 09:19

Kamerun-zacny kierunek

od Tangeru do Kamerunu jest 9000 km, wiec jak bedziesz walil przez Hiszpanie z Polski,wyjdzie conajmniej 12500 km

Proponuje dojzd do Genui i prom bezposrednio do Maroka- tanio,szybko, wygodnie i nie marzniesz jadac przez europe.Przez alpy mozna sie przebic jadac przez Wegry, Slowenie

Tak, jak mowi Kajman, marzec to najgoretszy miesiac w afryce zachodniej(mali),ciezko sie jedzie. Jest podbnie goraco,jak w Kazachstanie w sierpniu,ale w afryce zazwyczaj sa problemy z kupieniem zimnej pepsi,czy piwa, kupieniem arbuza, wiec lekko nie jest

Na Mali,Burkine, chca zwiedzic ciekawe miejsca trzeba sobie zarezerwowac conajmniej 10-14 dni,Najwyzej,ze chcesz to przeleciec tranzytem

Oficjalnie do Kamerunu potrzeba CDP i nam na granicy go sprawdzali(ale nie mielismy)

Neno 21.09.2012 14:59

I coś mi się wydaje ,że jeśli wjedziesz Z CdP to już bez motocykla nie wylecisz do Pl samolotem by ogarnąć swoje sprawy? Tak to wygląda ?

kajman 21.09.2012 17:47

Cytat:

Napisał betu (Post 259050)
Mnie sie wydaje-przynajmnej ja bym tak zrobil-ze jezeli celem jest Afryka-to olac Europe,i najszybszym i najwygodniejszym sposobem dotrzec do granic kontynentu,np.autem i na przyczepie motorki.
Szkoda sil, opon i czasu.
Ale to tylko moje zdanie.

My tak jedziemy- jeździmy - ciągam do Maroka - różnie Marakesz albo nawet Dakhla - ostatnio teraz w styczniu

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11722&page=4

tu zdjęcia
http://www.kajman.isk.net.pl/zdjecia..._12/index.html

i jak Bozia da to wkrótce powrócę tam

kajman 21.09.2012 17:49

Cytat:

Napisał Neno (Post 259157)
I coś mi się wydaje ,że jeśli wjedziesz Z CdP to już bez motocykla nie wylecisz do Pl samolotem by ogarnąć swoje sprawy? Tak to wygląda ?

Carnet ważny jest przez rok
Kaucja - 30 000 zł :(
chyba dasz rady wyjechać - samolotem - tyle że nie odzyskasz kasy jak nie pokażesz motorku u nas na urzędzie celnym z carnetem z wszystkimi pieczątkami

Mirmil 21.09.2012 22:42

Cytat:

Napisał Neno (Post 259157)
I coś mi się wydaje ,że jeśli wjedziesz Z CdP to już bez motocykla nie wylecisz do Pl samolotem by ogarnąć swoje sprawy? Tak to wygląda ?

Wylecisz,ale kaucja dalej zostaje zamrozona.
latanie nic nie zmiania
a CDP to niezla sciema
na szczescie w etapie dobrych drukarek mozna sobie z tym poradzic

Neno 22.09.2012 03:55

No tak, faktycznie. Gorzej jak się nie uda wrócić na czas. Poronione to wszystko...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.