Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Albania - pytanie do tych co byli (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=10286)

STRUś 27.08.2011 13:06

Albania - pytanie do tych co byli
 
Czołem,

Próbuję zaplanować wrześniowy trip po Bałkanach. Mam mocno zjeżdżoną cześć Albanii zachodniej. Miej więcej od Czarnogóry do wysokości Tirany. W tym roku zacznę od Ohrydu. No i właśnie kto był w okolicach i może podpowiedzieć jakieś fajne miejsca w Albanii lub Macedonii.

Dzięki

Dubel 27.08.2011 15:59

W Macedoni na Ohryd poświęć z 2 dni. Warto objechać jezioro do okoła :) Jest zajebista droga z Elbasan do Tirany warto się przejechać. W samej Tiranie bez nawi jest wesoło ale z plecaczkiem daliśy rade w tym roku. W samym Ochrydzie mają zajebistą rakije na rynku, a za rynkiem kolo dużego parkingu, zaraz za marketem jest ukryta swojska restałracja z świetnym świerzym jedzeniem w cenach dla tubylców. Jak byś chciał kwatere to spaliśmy za 15 euro za noc za dwoje, pokuj z tv i klimą i garażem na klucz. Lazo Nikodinoski +389 71714742 jewelofmacedonia@gmail.com a wcześniej w 2008 spałem u Kliment Malezan +389 70304587 t_malezan@hotmail.com (też polecam było naprawde dobrze, ma bardzo dobre wino i rakije :D )
Pozdro

ofca234 27.08.2011 18:38

Makedonja - monastyr sv naum, zrodla ochrydu (warto zlapac sie na lodke, ktora Cie przewiezie po tych rozlewiskach) - droga nad prespanskie jezioro (ta ktora odbija przed Ljubanista na lewo do gory).

w samym ochrydzie koniecznie, ale to koniecznie kosciolek sv jovena. ogolnie ohryd to super miejscowka.

co do jedzenia, to moj faworyt w tym miescie byl zawsze jeden:

http://www.bedbreakfasttraveler.com/...cano_Ohrid.htm

w tym budynku jest knajpa z super zarciem, choc obsluga czasem zawodzi.

a rakije zawsze kupowalem u Sreczko w Lubaniscie. Ostatni sklep po lewej stronie we wsi. Trzeba zapytac sie o domowa, bo jest sprytnie ukryta z cola. ;)

majo 27.08.2011 20:40

Struś leniu przeczytaj wątki o Albanii a bedziesz wiedział gdzie pojechać:)

STRUś 27.08.2011 21:20

Dzięki Panowie,

Majo masz rację, zabieram się za lekturę. Dubel dzięki za namiar na spanko, Owca234 pyszna rakija jest wskazana. Dzieki

trzykawki 29.08.2011 19:22

Nie wiem czy w terminie zachodnia miesciła część północna,jezeli nie to koniecznie, dolina Valbona, Theth, i dolina Vermosh ale te dwa ostatnie punkty raczej w towarzystwie drugiego motka

Jenes 02.09.2011 22:55

Cytat:

Napisał trzykawki (Post 193850)
Nie wiem czy w terminie zachodnia miesciła część północna,jezeli nie to koniecznie, dolina Valbona, Theth, i dolina Vermosh ale te dwa ostatnie punkty raczej w towarzystwie drugiego motka

A i owszem, góry przeklęte to najładniejsza i najciekawsza część albani, 2 moto to spokojniesze sumienie i łatwiej bez pasażera zdecydowanie:D choć afri może łatwiej niż czymś innym. I jeszcze lepiej na luzaka co najmniej 2 dni tam spędzić. Z ohrydu do grecji widoki fajne, ale drogi były nędzne:rolleyes:, choć to przecież dodatkowa atrakcja.

bigos 04.09.2011 15:40

Cytat:

Napisał Jenes (Post 194500)
A i owszem, góry przeklęte to najładniejsza i najciekawsza część albani, 2 moto to spokojniesze sumienie i łatwiej bez pasażera zdecydowanie:D choć afri może łatwiej niż czymś innym. I jeszcze lepiej na luzaka co najmniej 2 dni tam spędzić.

Potwierdzam. Jeśli Jenes był tam na DL-u to jego mina pod koniec drogi musiała być ... bezcenna :D.
Jadąc pętelkę przez Teth najlepiej jechać bez plecaka. Z jednoosobowym bagażem da się, ale lepiej być wąskim, bo mijanie się z autami jadąc od Kopik, już na odcinku off jest utrudnione. Jadąc na pusto (bez prowiantu) trzeba zabrać ze sobą coś bardziej energetycznego niż woda, bo pomimo, że dystansowo wygląda to na krótki odcinek zajmuje to kilka dobrych godzin dosyć ciężkiej jazdy. Przejeżdżając tą traskę w około 7 godzin byliśmy dosyć wydygani. Kompan przydatny jest przy podnoszeniu moto (mieliśmy 3 takie sytuacje) ... w fazie wydygania.

majo 04.09.2011 20:55

Oj tam oj tam tą trasę robi się z paluszkiem w dupci...nie straszcie koledzy nie straszcie:)

Pirania 05.09.2011 09:45

Cytat:

Napisał majo (Post 194641)
Oj tam oj tam tą trasę robi się z paluszkiem w dupci...nie straszcie koledzy nie straszcie:)

Racja! Byłem tam z Trzykawki i luzik! Jakby co to bania :friday:przed startem i pójdzie! :)

Z plecakiem też się da tylko nieco wolniej, polecam noclegi w tych miejscach bo poranne widoki są niesamowite!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.