Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Centralny kufer NATAS (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35010)

ketrab 16.05.2019 12:07

Centralny kufer NATAS
 
Witam forumowiczów
jestem tutaj nowy ponieważ mierzę się z zamiarem kupienia NAT/AS.
Miałem na weekend na testy NAT i NATAS i szczerze mówiąc pomimo ceny AS leży mi lepiej (mam 187cm wzrostu).
ALE
chce doposażyć królową w komplet kufrów najlepiej takich "alu" na zawsze, niestety producent nie przywiduje kufra centralnego do AS co jest dla mnie b.ważne,
ponieważ mam zamiar latać z plecaczkiem dla którego taki kufer to:
- wygoda
- przede wszystkim bezpieczeństwo, wiadomo oparcie.
Proszę podzielcie się doświdczeniem kto ma, jaki system/producent, wie jak to zamontować gdzie zamówić co dokładnie -> chodzi mi o box min 40l

checkando 16.05.2019 12:37

Cytat:

Napisał ketrab (Post 637106)
Witam forumowiczów
jestem tutaj nowy ponieważ mierzę się z zamiarem kupienia NAT/AS.
Miałem na weekend na testy NAT i NATAS i szczerze mówiąc pomimo ceny AS leży mi lepiej (mam 187cm wzrostu).
ALE
chce doposażyć królową w komplet kufrów najlepiej takich "alu" na zawsze, niestety producent nie przywiduje kufra centralnego do AS co jest dla mnie b.ważne,
ponieważ mam zamiar latać z plecaczkiem dla którego taki kufer to:
- wygoda
- przede wszystkim bezpieczeństwo, wiadomo oparcie.
Proszę podzielcie się doświdczeniem kto ma, jaki system/producent, wie jak to zamontować gdzie zamówić co dokładnie -> chodzi mi o box min 40l

Miałem podobna sytuacje w moim ATAS. Rozwiązaniem na wykorzystanie oryginalnego kufra było zastosowanie podłogi Givi. Wtedy w ATAS możesz mieć hondowskie kufry łącznie z centralnym.

ketrab 16.05.2019 13:36

Tylko nie jestem przekonany do Hondowskich kufrów, niestety, są z tworzywa może i lekkie i bez stelaża moto wąskie, ale przy całkowitej masie ATAS wole iść w amelinium skoro wychodzą podobne pieniądze a przy ewentualnej glebie wytrzymają więcej, taką mam koncepcję.
Widziałem te rumuńskie Heavy Duties ale mi bardziej chodzi o sam centralny, kto ma w ATAS jak się spisuje. Honda nie daje bo moto za wysokie i boją się złego rozłożenia masy.
Nie wiem jak to się ma do rzyczywistości

muszel72 16.05.2019 14:11

Ja mam H&B i zadowolonym:)

ketrab 16.05.2019 14:32

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 637143)
Ja mam H&B i zadowolonym:)

rozumiem, że masz ATAS?
możesz napisać coś więcej tzn. jaki konkretnie kufer (pojemność) jaka płyta, jaki montaż, jak się zachowuje moto z kufrem i ewetualnie plecaczkiem jak jeździsz w parze.

muszel72 16.05.2019 14:45

1 Załącznik(ów)
ATAS
H$B w wersji 42, jak kupowałem ATAS w maju ubiegłego roku to wyboru za bardzo nie było.
Do niego dedykowana jest też płyta H&B
Podczas jazdy zachowuje się neutralnie jednakże pamiętać trzeba, że w centralkę nie ładuje się nie wiadomo ile ciężaru. Woziłem go również na szuterki ale od niedawna mam torbę na miejsce plecaczka i tam wożę dętki i takie tam dupsy.
Plecaczka nie wożę:)

przemo77390 16.05.2019 14:53

Firma Apduro robi aluminiaki w różnych rozmiarach i teraz nawet w dwóch kolorach.

Tylko wiesz że zestaw aluminiowych kufrów to ok. 16 kilogramów samego aluminium na motocyklu.

Ja dla swego plecaczka zostawiłem tylko centralny a boczne zamieniłem na sakwy.

Sam ganiam tylko z sakwami i torbą jako centralny.

muszel72 16.05.2019 15:06

To prawda, jak lecę na bezdroża to zabieram sakwy.

przemo77390 16.05.2019 15:12

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 637159)
To prawda, jak lecę na bezdroża to zabieram sakwy.


Bylem teraz na majowce bez plecaka z zestawem same sakwy i torba jako centralka nie jezdzilismy w terenie ale teraz nawet na asfalt samotnie wiem ze ten zestaw bede zakladal.
Z torba centralna troche klopot bo jak sie pasami scisnie to troche dluzej schodzi siegniecie po np. deszczaka czy cos tam innego. Jednak komfort wagowy to wynagradza.

GregoryS 16.05.2019 16:12

Nie laduj sie w kufry Hondy. Kosztuja niemalo a jakoscia nie powalaja, do tego jak pisza posiadacze w deszczu potrafia przeciekac. Jesli koniecznie musisz miec twardy bagaz wybierz cos akcesoryjnego.
Kufer centralny jest ok - ale jak ktos wspominal nie mozna go przeladowywac. Maksymalne obciazenie tylu (wliczajac w to wage samego kufra) to wg manuala 10 kg.
Zamontowany mam kuferek Givi dolomiti (46 l), razem z plyta Givi. Woze tam lekkie przydatne graty typu przeciwdeszczowka, blokada na tarcze, chowam tam kask, rekawice, czasem woze buty na zmiane itd. Na krecenie sie wokol komina w sam raz, a na dalsze wyjazdy i tak trzeba brac dodatkowy bagaz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.