Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Ważność legalizacji licznika prądu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43600)

Ronin78 13.12.2022 14:46

Ważność legalizacji licznika prądu
 
Witam,

Czy ktoś z Was orientuje się jak długo ważna jest legalizacja licznika prądu? Dzwonił dzisiaj pracownik z PGE z pytaniem kiedy może wymienić licznik na "inteligentny" bo on jest pod domem, a nikogo nie ma - miałem zmieniany licznik w listopadzie 2021 na dwukierunkowy więc legalizacja powinna jeszcze być aktualna przez kilka co najmniej lat?
Na ten czas powiedziałem mu, że wolę stary licznik i nie potrzebuję inteligentnego licznika - po co wymieniać dobre na dobre? Pomijam że te inteligentne cały czas sieją sygnał co mi nie zależy na dodatkowym "wifi" w domu.

Jest ktoś z branży - jak sprawdzić do kiedy mam legalizację na starym liczniku?

Mieciek 13.12.2022 14:51

Ale to tak koleś wbił bez uprzedzenia/umówienia sie, ze już jest pod domem?
Nie jest to troche podejrzane?

Emek 13.12.2022 14:51

Legalizacja nie ma znaczenia tutaj bo oni wymieniają na telemetrię żeby inkasentów zredukować.

Ronin78 13.12.2022 14:53

To to pomijam, kwestia czy mogę odmówić póki mam legalny ten stary i jak sprawdzić czas jego legalności. Z PV inkasent chodzi 2x w roku więc bez przesady. Zresztą mogę im sam przez telefon dane podać.

ArtiZet 13.12.2022 15:17

W PGE licznik starego typu ( taki z tarczą, która wiruje) jest wazny 15lat, wiem bo mi wymieniali ok. rok temu i monterzy mnie poinformowali, ze mogę sobie taki wybrać tylko dlatego, że jest on w budynku w którym nikt nie mieszka i żeby go wymienić musiałem robić wycieczke 150km; takie elektroniczne są ważne chyba o połowe mniej (pisze chyba bo pewności nie mam ile lat sa ważne ale na pewno krócej niż ten z tarczą.)

P.S. w kwestii odczytu to inkasent ma moj nr i raz na pół roku dzwoni się upewnić ,że pobór był 0kW ;)

Ronin78 13.12.2022 18:00

Ok Arti, czyli spokojnie na razie nie ma powodu żeby się zgadzać na tą wymianę. Mam elektroniczny licznik.

Artek 13.12.2022 19:43

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 801977)
Ok Arti, czyli spokojnie na razie nie ma powodu żeby się zgadzać na tą wymianę. Mam elektroniczny licznik.

A ten co masz mierzy energię bierną?

Ronin78 13.12.2022 20:03

Mam licznik dwukierunkowy.

Afro_BAU 13.12.2022 22:03

Ronin licznik jest własnością PGE. Nie masz nic do zgadzania się na jego wymiany. Jak ich nie wpuścisz to w skrajnych przypadkach odetną cię od prądu bo np. urządzenie pomiarowe nie spełnia ich standardu. Taki mają monopol mafia ta.

Ronin78 14.12.2022 07:48

Dlaczego mam brać urlop żeby ich wpuścić, mogą przyjechać jak będę w domu to raz, dwa licznik zamontowany rok temu nie spełnia standardów? Sądzę, że jest masa innych problemów niż nowy licznik, który trzeba zastąpić kolejnym nowym.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.